Roman Gołowczenko nowym premierem Białorusi. Łukaszenka wymienia gabinet ministrów

2

Nowym premierem Białorusi został Roman Gołowczenko, dotychczasowy szef Goskomwojenproma. Absolwent MGIMO, w 2009 krótko pełnił rolę zastępcy ambasadora w Polsce – donosi białoruski kanał Пул Первого.

Nowy premier z ramienia struktur wojskowych

Urodzony w 1973 roku. Ukończył Moskiewski Państwowy Instytut Stosunków Międzynarodowych oraz Akademię Zarządzania przy Prezydencie Republiki Białorusi. W 1997 został głównym specjalistą Państwowego sekretariatu Rady Bezpieczeństwa Republiki Białoruś. Pracował w prokuraturze generalnej.

Od 2009 do 2013 przewodniczący Państwowego Komitetu Wojenno-Przemysłowego Białorusi. Od 2013 do 2018 pełnił rolę ambasadora Białorusi w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Katarze, Kuwejcie i Arabii Saudyjskiej. Po powrocie do kraju znów został wyznaczony do pracy w komitecie wojenno-przemysłowym. Żonaty, ma syna i dwie córki.

Nowi ministrowie w rządzie

Łukaszenka wyznaczył również nowych ministrów:

  • Nikołaj Snopkow został nowym pierwszym wicepremierem;
  • Dmitrij Krutoj – zastępcą szefa administracji prezydenta;
  • Aleksandr Subbotin – wicepremierem;
  • Iwan Tertel – szefem Komitetu Państwowej Kontroli;
  • Igor Łuckij (były dyrektor generalny kanały СТВ) – ministrem informacji.

Wczoraj Alaksandr Łukaszenka zdymisjonował gabinet Siarhieja Rumasa. Jak później powiedział, Rumas nie miał większych pretensji i zapowiedział, że teraz zajmie się biznesem. Alaksandr Łukaszenka zapowiedział, że przed wyborami prezydenckimi dokona zmiany gabinetu.

Źródło: Пул Первого

Zdjęcie: Państwowy Komitet Wojenno-Przemysłowy Białorusi

2 thoughts on “Roman Gołowczenko nowym premierem Białorusi. Łukaszenka wymienia gabinet ministrów

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Next Post

Polska pomaga Białorusi w walce z COVID-19

czw. cze 4 , 2020
40 samochodów i 300 ton sprzętu oraz środków ochronnych Polska wysyła na Białoruś w ramach wsparcia w walce z koronawirusem. Kolejna transza polskiej pomocy wyruszyła w drogę na Białoruś, jako część polskiej pomocy rozwojowej. Na Białorusi znajdą się już jutro. To już druga transza polskiej pomocy dla naszego sąsiada. Pierwszy […]
polska pomoc dla białorusi