Roman Gołowczenko nowym premierem Białorusi. Łukaszenka wymienia gabinet ministrów

1

Nowym premierem Białorusi został Roman Gołowczenko, dotychczasowy szef Goskomwojenproma. Absolwent MGIMO, w 2009 krótko pełnił rolę zastępcy ambasadora w Polsce – donosi białoruski kanał Пул Первого.

Nowy premier z ramienia struktur wojskowych

Urodzony w 1973 roku. Ukończył Moskiewski Państwowy Instytut Stosunków Międzynarodowych oraz Akademię Zarządzania przy Prezydencie Republiki Białorusi. W 1997 został głównym specjalistą Państwowego sekretariatu Rady Bezpieczeństwa Republiki Białoruś. Pracował w prokuraturze generalnej.

Od 2009 do 2013 przewodniczący Państwowego Komitetu Wojenno-Przemysłowego Białorusi. Od 2013 do 2018 pełnił rolę ambasadora Białorusi w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Katarze, Kuwejcie i Arabii Saudyjskiej. Po powrocie do kraju znów został wyznaczony do pracy w komitecie wojenno-przemysłowym. Żonaty, ma syna i dwie córki.

Nowi ministrowie w rządzie

Łukaszenka wyznaczył również nowych ministrów:

  • Nikołaj Snopkow został nowym pierwszym wicepremierem;
  • Dmitrij Krutoj – zastępcą szefa administracji prezydenta;
  • Aleksandr Subbotin – wicepremierem;
  • Iwan Tertel – szefem Komitetu Państwowej Kontroli;
  • Igor Łuckij (były dyrektor generalny kanały СТВ) – ministrem informacji.

Wczoraj Alaksandr Łukaszenka zdymisjonował gabinet Siarhieja Rumasa. Jak później powiedział, Rumas nie miał większych pretensji i zapowiedział, że teraz zajmie się biznesem. Alaksandr Łukaszenka zapowiedział, że przed wyborami prezydenckimi dokona zmiany gabinetu.

Źródło: Пул Первого

Zdjęcie: Państwowy Komitet Wojenno-Przemysłowy Białorusi

One thought on “Roman Gołowczenko nowym premierem Białorusi. Łukaszenka wymienia gabinet ministrów

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Next Post

Polska pomaga Białorusi w walce z COVID-19

czw Cze 4 , 2020
40 samochodów i 300 ton sprzętu oraz środków ochronnych Polska wysyła na Białoruś w ramach wsparcia w walce z koronawirusem. Kolejna transza polskiej pomocy wyruszyła w drogę na Białoruś, jako część polskiej pomocy rozwojowej. Na Białorusi znajdą się już jutro. To już druga transza polskiej pomocy dla naszego sąsiada. Pierwszy […]
polska pomoc dla białorusi