Minister informacji Białorusi chce ograniczyć dostęp do informacji szkodzących państwu

Nowo wybrany minister informacji Białorusi Igor Łuckij w programie na kanale STV stwierdził, że jednym z celów ministerstwa jest odgrodzenie społeczeństwa od informacji mogącej zaszkodzić państwu.

Łuckij stwierdził, że we współczesnym świecie informacja ma coraz większe znaczenie. To ona, a nie wojny w tradycyjnym rozumieniu tego słowa, kształtują, jak będzie rozwijał się świat. W tym ujęciu podejmowanie dowolnych decyzji rządowych powinno być wykonywane przy wsparciu polityki informacyjnej.

Wywiad z Igorem Łuckim na kanale STV

Strategia ministerstwa informacji ma opierać się na korygowaniu środków masowej informacji, aby zabezpieczyć prowadzenie przejrzystej polityki państwowej oraz odgrodzić społeczeństwo od informacji, która przynosi szkodę państwu.

Łuckij podkreślił, że ministerstwo widzi wpływ obecnej sytuacji w internecie, sieciach społecznościowych, na stronach internetowych i serwisach wideo. Uznał, że niektórym może się to wydawać nieszkodliwe, ale w rzeczywistości poważnie wpływa na to co dzieje się w państwie i jak będzie się ono rozwijać.

Minister uznał, że celem resortu powinno być oddzielanie ziaren od plew i likwidowanie szumu medialnego, zapewniając przekaz prawdziwych informacji.

Igor Łuckij jest jednym z nowowybranych ministrów w rządzie premiera Romana Gołowczenki. Przed swoim wyborem był dyrektorem generalnym kanału STV, na którym przeprowadzono z nim rozmowę.

Źródło: STV

Fot. STV/Youtube

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Next Post

Putin napisał artykuł o II wojnie światowej

nie Cze 14 , 2020
Jak poinformował rzecznik rosyjskiego prezydenta Dmitrij Pieskow, Władimir Putin ukończył zapowiadany artykuł o II wojnie światowej. Władimir Putin zapowiadał, że napisze osobiście artykuł o II wojnie światowej, opierając się na najnowszych ustaleniach badaczy i dokumentach znajdujących się w rosyjskich archiwach. Była to odpowiedź na wezwanie Parlamentu Europejskiego do zaprzestania przez […]
Władimir Putin napisał artykuł o II wojnie światowej