Rosja oskarżyła pracowników ambasady USA o kradzież… plecaka. Zacharowa: Mają opuścić kraj

Pracownicy ambasady USA w Moskwie, podejrzani o kradzież plecaka, wybrali opcję opuszczenia terytorium Rosji – powiedziała rzeczniczka rosyjskiego MSZ Maria Zacharowa w programie „Sołowiow na żywo„.

Kilka dni temu senatorzy USA obu partii domagali się od prezydenta Joe Bidena rozszerzenia liczebności personelu ambasady Stanów Zjednoczonych w Moskwie. Twierdzili, że jest to krok wysoce konieczny i jeśli Rosja nie zgodzi się na niego, to zagrożona będzie obecność ich dyplomatów w USA.

To Rosja przygotowała na ten apel swoją odpowiedź. W piątek szef służby prasowej Zarządu Głównego MSW w Moskwie Władimir Vasenin poinformował, że policja otrzymała zawiadomienie o kradzieży. 

Ofiara powiedziała, że ​​jej plecak z rzeczami osobistymi został skradziony z kawiarni na ulicy Sretenka. Wysokość szkód wyniosła 15 tysięcy rubli. W tej sprawie została wszczęta sprawa karna na podstawie. 

Policji udało się zidentyfikować trzech podejrzanych o popełnienie przestępstwa. Niebywałym trafem okazało się, że to pracownicy administracyjno-techniczni ambasady USA w Moskwie – żołnierze Korpusu Piechoty Morskiej w wieku od 21 do 26 lat.

Jak poinformowała w sobotę rzeczniczka MSZ, Maria Zacharowa, żołnierze zdecydowali się opuścić kraj.

– Ponieważ napastnicy, a są to pracownicy ambasady USA, mają immunitet, rosyjskie MSZ wysłało notę ​​do ambasady USA. Zaproponowano, aby albo usunąć immunitet i dać im możliwość uczestniczenia (w procesie – red.) w lub natychmiast opuścić terytorium naszego kraju – powiedziała Maria Zacharowa w programie „Sołowiow na żywo„.

– O ile rozumiem, przyjęli drugą opcję – dodała rzeczniczka MSZ.

Zdjęcie: Zrzut ekranu z YouTube.com / „Sołowiow na żywo

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Next Post

Iracki Urząd Lotnictwa Cywilnego odwołuje wszystkie loty na Białoruś

niedz. październik 10 , 2021
Irakijczycy po raz kolejny zawieszają loty na Białoruś. Dla Polski to dość ważna sprawa, ponieważ pomoże w zatrzymaniu fali migracji, z którą przez Aleksandra Łukaszenkę boryka się od sierpnia. „Ważny news! Zgodnie z wytycznymi Irackiego Urzędu Lotnictwa Cywilnego wstrzymane zostały wszystkie loty z Iraku na Białoruś, w tym loty irackich […]