Zełenski obiecał zająć się sprawą aresztowania Saakaszwilego

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski powiedział mediom, że wykorzysta wszystkie możliwości, aby uwolnić Micheila Saakaszwilego z aresztu.

– Jako Prezydent Ukrainy stale angażuję się uwalnianie obywateli Ukrainy. Wykorzystując różne możliwości, które mam, które dał mi urząd. Pan Saakaszwili jest obywatelem Ukrainy, więc dotyczy to również jego – powiedział prezydent Wołodymyr Zełenski na konferencji prasowej w Truskawcu.

Według niego w prace te zaangażowane są wszystkie instytucje, w tym ministerstwo spraw zagranicznych i placówki dyplomatyczne działające w Gruzji, ambasador Gruzji na Ukrainie, a także premierzy obu krajów.

Prezydent dodał, że nie wiedział o wyjeździe Micheila Saakaszwilego do Gruzji.

– Byłem bardzo zaskoczony i o wszystkim dowiedziałem się z mediów. Wszyscy go szukali. Potem pojawiła się wiadomość, że jest już w Gruzji – od niego pierwszy sygnał o Batumi, a potem został aresztowany – powiedział.

– Nie wiedziałem o tym z góry, o jego decyzji – dodał Wołodymyr Zełenski.

Czytaj także: Saakaszwili aresztowany w Gruzji

Źródło i zdjęcie: Oficjalna strona prezydenta Ukrainy

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Next Post

Afera Pandora Papers: Zełenski i offshore 95

wt. październik 5 , 2021
Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski i jego bliscy współpracownicy mogli być zaangażowani w transfer 40 mln dolarów ze struktur powiązanych z oligarchą Igorem Kołomojskim. Dokumenty Pandora Papers częściowo potwierdziły schemat transferów ze struktur oligarchy Igora Kołomojskiego do spółek offshore Wołodymira Zełenskiego i jego współpracowników. Pandora Papers to najnowszy wyciek 14 spółek, […]
Wołodymyr Zełeński, prezydent Ukrainy