Powstanie globalna inicjatywa, która zjednoczy ludzi z całego świata pomagającym Ukrainie

2

Prezydent Wołodymyr Zełenski zainicjował powstanie globalnego projektu United24, którego celem jest zjednoczenie ludzi z całego świata niosącym pomoc Ukrainie.

Pierwszym elementem United24 jest platforma crowdfundingowa o tej samej nazwie, która będzie pomagała zbierać pieniądze na rzecz Ukrainy. Głównym celem jest zwiększenie wolumenu darowizn, aby zapewnić efektywność i przejrzystość ich dystrybucji.

– Dziś uwaga świata skupia się na Ukrainie. Nasza odważna walka ze znacznie silniejszym najeźdźcą, który napadł na naszą ziemię, aby zniszczyć nas, nasze europejskie wartości, inspiruje ludzi w wielu krajach. Zagraniczne rządy wspierają Ukrainę w tej walce zapewniając pomoc wojskową, humanitarną i polityczną. Zwykli obywatele pomagają naszym imigrantom uciekającym przed wojną – otwierają Ukraińcom drzwi swoich domów, dzielą się chlebem i ubraniami, uczą nasze dzieci. Obywatele różnych krajów na całym świecie przychodzą na place swoich miast z niebiesko-żółtymi flagami, aby wyrazić poparcie dla Ukraińców i nieustannie pytają: jak jeszcze możemy pomóc – powiedział Wołodymyr Zełenski.

Według prezydenta, projekt United24 pozwala wszystkim włączyć się we wspieranie Ukrainy i nieść realną pomoc obywatelom ukraińskim dotkniętym niesprawiedliwą wojną.

– Każdy może przekazać darowiznę jednym kliknięciem z dowolnego kraju. Mogą to być świadomi indywidualni obywatele, przedsiębiorcy i wielkie korporacje. Na co dzień walczymy z wrogiem, walcząc o wartości wolności i demokracji, a United24 stanie się usługą cyfrową, która zjednoczy cały cywilizowany świat, by wesprzeć Ukrainę – dodał Wołodymyr Zełenski.

Wszystkie środki zebrane przez United24 zostaną skierowane na rachunki Narodowego Banku Ukrainy i przypisane do odpowiednich ministerstw. Raporty o zebranych funduszach będą dostarczane do NBU co 24 godziny. Sprawozdania na temat podziału środków ministerstwa będą składać raz w tygodniu.

Źródło i zdjęcie: Oficjalna strona prezydenta Ukrainy

2 thoughts on “Powstanie globalna inicjatywa, która zjednoczy ludzi z całego świata pomagającym Ukrainie

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Next Post

Absurdalny pomysł Rosjan. Chcą przebrać w mundury 2 tys. Ukraińców i wysłać ich na paradę

czw. maj 5 , 2022
Rosjanie mają planować 9 maja druga Paradę Zwycięstwa w Mariupolu. Według władz Ukrainy chcą „wzbogacić” ją o przemarsz jeńców. Tradycyjnie jak co roku Rosja będzie organizowała 9 maja Paradę Zwycięstwa na Placu Czerwonym w Moskwie. Okazuje się jednak, że druga „uroczystość” ma się odbyć w zniszczonym przez Rosjan Mariupolu. Żeby […]
%d bloggers like this: