Zełenski mianował Gałuszkina dowódcą Sił Obrony Terytorialnej Ukrainy

Od 1 stycznia 2022 r. Ukraina ma swoje Wojska Obrony Terytorialnej, których dowódcą został generał bojowy Jurij Gałuszkin.

1 stycznia prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski mianował doświadczonego generała bojowego Jurija Gałuszkina dowódcą Wojsk Obrony Terytorialnej Ukrainy.

W latach 2001-2002 Jurij Gałuszkin był uczestnikiem międzynarodowej operacji pokojowej w Kosowie.

Od 2014 roku uczestniczy w operacji antyterrorystycznej (Joint Forces Operation) w obwodzie donieckim i ługańskim.

Od czerwca 2014 r. do stycznia 2015 r. pełnił funkcję dowódcy Mobilnych Sił Powietrznodesantowych, które w tym czasie wchodziły w skład Wojsk Lądowych Sił Zbrojnych Ukrainy.

Po tym, jak oddziały powietrznodesantowe stały się odrębnym oddziałem sił zbrojnych Jurij Gałuszkin został zastępcą dowódcy sił zbrojnych.

Od grudnia 2019 r. pełnił funkcję głównego inspektora MON Ukrainy, a od połowy 2020 r. zastępcy głównego inspektora.

Za odwagę osobistą i wysoki profesjonalizm w obronie suwerenności państwowej i integralności terytorialnej Ukrainy, wierność złożonej przysiędze wojskowej generał brygady Jurij Gałuszkin został odznaczony Orderem Bohdana Chmielnickiego II i III stopnia.

Źródło i zdjęcie: Oficjalna strona prezydenta Ukrainy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Next Post

Minister kultury Ukrainy skarży się na produkcję Netflixa

czw. sty 6 , 2022
Minister kultury Ukrainy złożył skargę do Netflixa w związku z przedstawieniem postaci z Kijowa w serialu „Emily w Paryżu” – pisze BBC. W grudniu na platformie Netflix pojawił się drugi sezon serialu „Emily w Paryżu” opowiadający perypetie zawodowe i towarzyskie Amerykanki Emily (Lily Collins), która trafia do pracy w jednej […]