Zełenski: Wojna skończy się, gdy Ukraina dostanie wszystko, co zabrał jej agresor

W środę Wołodymyr Zełenski odbył wideorozmowę ze studentami czołowych francuskich uniwersytetów oraz przedstawicielami mediów.

– Wojna zakończy się dla narodu ukraińskiego dopiero wtedy, gdy odzyskamy naszą ziemię. Nie potrzebujemy zbyt wiele, musimy odzyskać tylko swoje. Chcemy przywrócić pokój naszemu państwu, naszej ziemi – powiedział Wołodymyr Zełenski.

– Chcemy odzyskać naszą ziemię, bo z nią wiąże się nasza historia, to jest poszanowanie prawa międzynarodowego – podkreślił prezydent Ukrainy.

Wołodymyr Zełenski zauważył, że dziś Ukraina jest zmuszona walczyć o prawo do istnienia kosztem życia swoich obywateli.

– Kiedy zwrócą nam wszystko, na co zasłużyliśmy, zakończymy tę wojnę. Pożądane jest, aby Rosja słuchała ludzi takich jak wy, słyszała przywódców świata. Żeby została zaproszona do stołu negocjacyjnego i żeby rozumiała nieuchronność kary – dodał.

Zobacz także: Azowstal się broni. Rosjanom pomógł ukraiński zdrajca

Według głowy państwa wszelkie negocjacje, w tym rozmowy pokojowe, powinny odbywać się w drodze dialogu, a nie ultimatum.

Jednocześnie Wołodymyr Zełenski zaznaczył, że szanse na zakończenie wojny przez dyplomację maleją za każdym razem, gdy wojska rosyjskie popełniają straszliwe zbrodnie na Ukraińcach, jak to miało miejsce w Buczy i Mariupolu.

Źródło i zdjęcie: Oficjalna strona prezydenta Ukrainy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Next Post

Rosjanie odmówili wykonania rozkazu. Mieli wrzucić granaty do piwnicy z dziećmi

czw. maj 12 , 2022
Ukraiński wywiad upublicznił przechwyconą rozmowę rosyjskiego żołnierza z żoną. Wyjawia jej, że odmówił wykonania rozkazu, który mógł spowodować śmierć dzieci. Na nagraniu żołnierz Rosji rozmawia z żoną. Mówi jej, że jego jednostka dostała rozkaz „oczyszczenia” wrogiego terytorium. Żołnierze mieli wrzucać granaty do piwnic, ale żeby nie ryzykować, mieli nie sprawdzać, […]
%d bloggers like this: