Zacharowa skomentowała sytuację na granicy polsko-białoruskiej

Rzeczniczka Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji Maria Zacharowa skomentowała w mediach społecznościowych sytuację na granicy polsko-białoruskiej.

Od poniedziałku granicę polsko-białoruską szturmują migranci kierowani przez reżim Aleksandra Łukaszenki. W środę na Telegramie do sytuacji na granicy swojego wschodniego sąsiada odniosła się rzeczniczka Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji Maria Zacharowa.

Czytaj więcej: Szturm z Białorusi na polską granicę? Tysiące osób koło Kuźnicy

„Polscy politycy, którzy krytykują Łukaszenkę i obwiniają Mińsk za kłopoty z migrantami z Iraku, powinni nie zapominać, jak zniszczono Irak przy aktywnym udziale Warszawy” – napisała na Telegramie rzeczniczka MSZ Rosji.

„Ponad 2 tys. polskich żołnierzy najechało to suwerenne państwo, by zaprowadzić w nim demokrację” – dodała Zacharowa i stwierdziła, że Polska powinna przyjąć grupę, która znalazła się przy jej granicy.

„Ich przodkowie nie marzyli o takim życiu, budując swoje we własnym kraju, dopóki nie wdarli się tam pozbawieni skrupułów demokraci” – skomentowała w swoim stylu Zacharowa.

Zdjęcie: Zrzut ekranu z YouTube.com / „Sołowiow na żywo

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Next Post

MON Białorusi wezwało do siebie attaché wojskowego Polski ws. kryzysu na granicy

wt. lis 9 , 2021
Ministerstwo Obrony Białorusi wezwało attaché wojskowego przy Ambasadzie RP w Mińsku w sprawie kryzysu migracyjnego na granicy z Polską. W środę 9 listopada attaché wojskowy polskiej ambasady w Mińsku, pułkownik Jarosław Kębrowski został wezwany do Ministerstwa Obrony Republiki Białorusi w sprawie kryzysu migracyjnego na granicy. „Ministerstwo Obrony stwierdza, że ​​Ministerstwo […]