Wołodin o integracji Rosji i Białorusi: Trzeba będzie przyjąć dziesiątki ustaw

1

Przewodniczący Dumy Państwowej Wiaczesław Wołodin na swoim kanale na Telegramie zauważył, że Zgromadzenie Parlamentarne Państwa Związkowego musi przedyskutować integrację Rosji i Białorusi na następnym posiedzeniu.

Wiaczesław Wołodin podkreślił, że jest to ważne wydarzenie dla narodów Rosji i Białorusi. Prezydenci Władimir Putin i Aleksander Łukaszenko robią wszystko, co możliwe, aby obywatele obu krajów czerpali korzyści z procesu decyzyjnego. Tak więc zatwierdzone programy mają na celu poprawę dobrobytu obywateli krajów i tworzenie wspólnej przestrzeni gospodarczej. 

Teraz, według niego, w ramach realizacji nakreślonych sektorowych programów związkowych parlamenty Rosji i Białorusi muszą wykonać dużo pracy w zakresie dalszego ujednolicenia prawa obu krajów. 

„W związku z tym rośnie odpowiedzialność deputowanych Związku Białorusi i Rosji: realizacja porozumień będzie wymagała dziesiątek decyzji legislacyjnych. To, jak skuteczna będzie integracja między naszymi krajami, zależy od ich jakości i szybkości przyjęcia” – napisał na Telegramie Wiaczesław Wołodin. 

Zaznaczył, że na najbliższym posiedzeniu Zgromadzenia Parlamentarnego Państwa Związkowego konieczne jest omówienie wspólnych działań na rzecz wsparcia legislacyjnego decyzji prezydentów naszych krajów oraz opracowanie „mapy drogowej” udziału posłów we wdrażanie procesów integracyjnych. 

Jego zdaniem konieczne jest wzmocnienie współdziałania na poziomie wyspecjalizowanych komisji Dumy Państwowej i Zgromadzenia Narodowego Republiki Białorusi.

Źródło i zdjęcie: Duma Państwowa Rosji

One thought on “Wołodin o integracji Rosji i Białorusi: Trzeba będzie przyjąć dziesiątki ustaw

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Next Post

Ekspert: Szczepienia na COVID-19 powinny być w Rosji obowiązkowe

pon. lis 8 , 2021
– Obywatele powinni być zobowiązani do zaszczepienia się przeciwko koronawirusowi, aby zakończyć pandemię – powiedział w Radiu Rosja członek Rosyjskiej Akademii Nauk, profesor Petr Chumakov. – To jest oczywiście bardzo niepopularne, co powiem, ale uważam, że powinno być obowiązkowe szczepienie na COVID-19. Wiem, że za te słowa mogą mnie po […]