Zełenski o relacjach z Izraelem

We wtorek prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski gościł w Kijowie prezydenta Izraela Icchaka Herzoga.

– Izrael jest naszym wielkim przyjacielem i partnerem na Bliskim Wschodzie, zarówno pod względem politycznym i bezpieczeństwa, jak i pod względem handlowym, gospodarczym i humanitarnym. Jednocześnie uważam, że potencjał naszej współpracy dwustronnej nie został wyczerpany. A wejście w życie umowy o wolnym handlu otwiera przed nią nowe możliwości – powiedział Wołodymyr Zełenski po rozmowach z Icchakiem Herzogiem w Kijowie.

Prezydent zaznaczył, że porozumienie przynosi juz efekty: po raz pierwszy od początku pandemii rośnie wzajemny handel towarami.

– To daje nam nadzieje na pełne ożywienie handlu – dodał prezydent Ukrainy.

– Najnowsze technologie i innowacje, cyberbezpieczeństwo, opieka zdrowotna, farmaceutyka, programy kosmiczne, bankowość i finanse, budownictwo i rolnictwo to tylko niektóre z obiecujących obszarów rozwoju współpracy inwestycyjnej między naszymi krajami. Ukraina czeka na izraelskich inwestorów, a rząd i ja osobiście gwarantujemy ochronę wszystkich inwestycji – dodał Zełenski.

Według niego izraelskie firmy mogą wykorzystać ogromny potencjał naukowy Ukrainy oraz europejskiego centrum nowych technologii.

– Jestem przekonany, że w przyszłości nasze kraje poprawią i pogłębią dotychczasową współpracę. Istnieje wspólna wizja naszych krajów w wielu ważnych dziedzinach, m.in. ekonomii, technologii, nauce, energetyce, rolnictwie, zdrowiu, turystyce i wielu innych. Przyszłość stosunków między naszymi krajami wygląda bardziej obiecująco niż kiedykolwiek – stwierdził Icchak Herzog, życząc Ukrainie szczęśliwej 30. rocznicy niepodległości.

Źródło i zdjęcia: Oficjalna strona prezydenta Ukrainy

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Next Post

SN Rosji poparł karę dożywocia dla pedofilów-recydywistów

czw. październik 7 , 2021
Sąd Najwyższy Federacji Rosyjskiej nie ma zastrzeżeń do projektu ustawy Jednej Rosji o dożywotnim pozbawieniu wolności dla uprzednio skazanych pedofilów za gwałt na nieletnich.  „Zgłoszony projekt ustawy federalnej został zbadany w Sądzie Najwyższym Federacji Rosyjskiej. (…)Propozycja wzmocnienia karnej ochrony prawnej nieletnich przed brutalnymi przestępstwami przeciwko nietykalności seksualnej jako całości nie […]