200-osobowa grupa migrantów szturmowała granicę polsko-białoruską

Polska Straż Graniczna poinformowała w sobotę, że w nocy w rejonie Dubicz Cerkiewnych doszło do kilku prób przedarcia się migrantów przez granicę z Białorusią. Największa grupa liczyła 200 osób.

– Na odcinku ochranianym przez placówkę w Dubiczach Cerkiewnych w piątek było kilka prób forsowania granicy. Największa grupa liczyła około 200 osób. Grupy były bardzo agresywne. Oprócz kamieni używano też gazu łzawiącego – poinformowała w sobotę rano rzecznik SG ppor. Anna Michalska.

Największa grupa migrantów liczyła 200 osób, które próbowały przejść z Białorusi do Polski.

– Pozostałe liczyły po kilkadziesiąt osób. W rezultacie 24 osobom udało się przejść kilkanaście metrów na terytorium Polski. Osoby zostały zatrzymane, pouczone o obowiązku opuszczenia Polski i zaprowadzone do linii granicy – dodała ppor. Anna Michalska.

Z kolei polskie Wojska Obrony Terytorialnej opublikowały nagranie, na którym pokazano, jak służby białoruskie przywożą ciężarówkami migrantów na granicę z Polską, a potem pomagają im atakować polskie linie.

Zdjęcie: Twitter.com / @Zelazna_Dywizja

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Next Post

Estonia wysyła wojsko na granicę polsko-białoruską

sob. lis 20 , 2021
Estonia poinformowała w piątek w mediach społecznościowych, że wesprze Polskę i wyśle na jej granicę z Białorusią 100 żołnierzy. W piątek na Twitterze Estońskich Sił Zbrojnych pojawił się komunikat, że ich kraj skieruje do Polski 100 żołnierzy w związku z sytuacją kryzysową na wschodniej granicy Unii Europejskiej. „Estońskie Siły Zbrojne […]