Chluba rosyjskiej armii zniszczona. Czołg T-90M padł ofiarą ukraińskiego ataku

W sieci pojawiły się zdjęcia zniszczonego rosyjskiego czołgu T-90M w okolicach Charkowa. To jeden z najnowocześniejszych sprzętów na stanie armii Rosji.

„Rosja właśnie straciła swój pierwszy T-90M niedaleko Charkowa. Do zniszczenia doszło zaledwie kilka dni po tym, jak ten sprzęt został pierwszy raz dostrzeżony w Ukrainie” – napisali na Twitterze autorzy bloga Oryx.

Jest to specjalistyczna strona, która weryfikuje i tworzy statystyki dotyczące strat militarnych po stronie Rosji i Ukrainy.

Rosjanie wysłali na front swoją ultranowoczesną maszynę w kwietniu. Dostrzeżono ją właśnie w okolicach Charkowa. Czołg T-90M miał być przykryty systemem maskującym Nakidka.

Jednostka ta ma wzmocniony przedni pancerz oraz modułowy pancerz reaktywny, peryskop dowódcy z termowizją, nowy komputer kierowania ogniem Kalina z nawigacją GLONASS oraz zintegrowany system informacji bojowej.

Wyprodukowano go na bazie T-90 z 2004 roku w fabryce Urałwagonzawod w Niżnym Tagile. Podobno Rosja posiada od 40 do 70 takich czołgów.

Zdjęcie: Flickr.com / Dmitriy Fomin

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Next Post

Wołodymyr Zełenski rozmawiał z byłym prezydentem USA Georgem W. Bushem

niedz. maj 8 , 2022
Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski odbył wideokonferencję z 43. prezydentem Stanów Zjednoczonych Georgem W. Bushem. – To wielki zaszczyt pana poznać. Chcę podziękować Stanom Zjednoczonym, narodowi amerykańskiemu. Widziałem, jak ludzie w Stanach Zjednoczonych traktują nas na portalach społecznościowych, wychodzą na ulice, wspierają Ukrainę flagami – powiedział podczas wideokonferencji prezydent Wołodymyr Zełenski […]
%d bloggers like this: