Strzelanina w szkole w Kazaniu. Nie żyje 11 osób w tym dzieci. Ponad 30 osób jest rannych

2

We wtorek w szkole nr 175 przy ulicy Faizi w Kazaniu doszło do strzelaniny. Dwóch napastników otworzyło ogień do dzieci i nauczycieli z broni automatycznej. Jak podaje TASS, w wyniku obrażeń zginęło 11 osób, a ponad 30 jest rannych. Rosyjskie służby zabiły jednego z napastników, a drugiego schwytały.

Do tego przerażającego wydarzenia doszło we wtorek rano. Dwóch napastników weszło do szkoły nr 175 przy ulicy Faizi w Kazaniu. Obaj przeszli przez bramki i wyciągnęli broń automatyczną. Rozległy się strzały.

Od kul zginęło 11 osób, a 32 zostały ranne. Należy jednak zaznaczyć, że dane ze szpitali cały czas spływają i liczba ofiar może wzrosnąć. Kilkoro dzieci wyskoczyło z trzeciego piętra, uciekając przed strzelaniną.

Na miejsce wezwano służby specjalne. Istniało ryzyko, że zamachowcy przetrzymują w środku zakładników. Administracja regionu odwołała wszystkie zajęcia popołudniowe w szkołach w mieście. Policja i antyterroryści przystąpili do szturmu, podczas którego jeden z napastników zginął, a drugiego udało im się schwytać.

Według ustaleń rosyjskiej administracji to 19-latek, który kilka lat wcześniej ukończył naukę w tej szkole.

Na miejscu pojawił się także prezydent Tatarstanu Rustam Minnikhanov, który w rozmowie z jedną ze stacji telewizyjnych potwierdził śmierć siedmiorga dzieci.

– Straciliśmy siedmioro dzieci. To uczniowie ósmej klasy: czterech chłopców, trzy dziewczynki. Zginęli na trzecim piętrze. Teraz 12 dzieci i czwórka dorosłych jest w szpitalu. Terrorysta został aresztowany, miał 19 lat. Jego broń jest oficjalnie zarejestrowana na niego. Nie wiemy, czy miał innych wspólników. Jesteśmy zdeterminowani, trwa dochodzenie, wszystkie siły są rozmieszczone – powiedział szef regionu.

W sumie w szkole było 714 dzieci i około 70 pracowników, w tym 52 nauczycieli – podają źródła. Jednocześnie, według danych państwowego systemu informacyjnego edukacji elektronicznej Tatarstanu, w szkole nr 175 uczy się 1049 osób, pracuje 57 nauczycieli.

Źródło: TASS

Zdjęcie: Twitter.com / @theragex

2 thoughts on “Strzelanina w szkole w Kazaniu. Nie żyje 11 osób w tym dzieci. Ponad 30 osób jest rannych

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Next Post

Rosja wydala rumuńskiego dyplomatę. Dostał 72 godziny

wt Maj 11 , 2021
We wtorek MSZ Rosji oświadczyło, że uznało jednego z dyplomatów Rumunii pracującego w Moskwie za „persona non grata”. To reakcja na wydalenie przez Bukareszt rosyjskiego dyplomaty. Do Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji został wezwany we wtorek ambasador Rumunii, Cristian Istrate. Oznajmiono mu, że strona rosyjska zdecydowała się wydalić ze swojego terytorium […]