Senat USA odrzucił ustawę ws. sankcji za Nord Stream 2

Senat USA odrzucił projekt ustawy zaproponowanej przez republikanina Teda Cruza o nałożeniu sankcji na Nord Stream 2.

Inicjatywa senatora nie uzyskała wymaganych 60 głosów do zatwierdzenia. Podobno Demokraci, którzy wypowiadali się za nowymi ograniczeniami dla gazociągu, „zasygnalizowali zmianę swojego stanowiska”. 

W szczególności w poniedziałek podsekretarz stanu USA ds. politycznych Victoria Nuland i starszy doradca Departamentu Stanu USA ds. Bezpieczeństwa Energetycznego Amos Hawkstin spotkali się z senatorami Demokratów, aby przekonać ich, by nie popierali tego dokumentu.

Projekt ustawy Cruza wymagał od administracji Bidena nałożenia sankcji na gazociąg w ciągu 15 dni od jego zatwierdzenia, a także pozwalał Kongresowi głosować za ponownym wprowadzeniem ograniczeń, jeśli prezydent USA zdecyduje się je znieść. 

Zgodnie z projektem ograniczenia zostałyby wprowadzone w stosunku do organizacji odpowiedzialnych za projektowanie, budowę i eksploatację gazociągu, a także w stosunku do liczby ich pracowników. 

Sankcje obejmowałyby zakaz wjazdu do Stanów Zjednoczonych, a także zamrożenie aktywów w Stanach Zjednoczonych oraz zakaz prowadzenia interesów amerykańskich obywateli lub firm z osobami znajdującymi się na czarnej liście.

Źródło: Senat USA / TASS

Zdjęcie: Pixabay.com

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Next Post

Po raz pierwszy od dziesięciu lat Ukraina wystrzeliła swojego satelitę

pt. sty 14 , 2022
Z przylądka Canaveral na Florydzie wystrzelono w czwartek pierwszego od 10 lat ukraińskiego satelitę (Sicz-2-30). Całej operacji za pośrednictwem internetu przyglądał się Wołodymyr Zełenski. Wraz z nim start satelity monitorowali szef Biura Prezydenta Andrij Jermak, sekretarz Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ołeksij Daniłow, I wiceprezes Narodowej Akademii Nauk Ukrainy Wołodymyr […]