Ukraińskie SBU pokazało ćwiczenia na granicy z odpierania szturmu migrantów

Służba bezpieczeństwa Ukrainy (SBU) opublikowała wideo z ćwiczeń wojskowych na granicy z Białorusią, na których mundurowi odpierali atak migrantów.

Ukraińskie siły bezpieczeństwa wypracowały plan wspólnego działania podczas możliwych prób przebicia się migrantów na teren ich kraju.

Do identyfikacji i ewidencjonowania odpowiednich działań po drugiej stronie granicy uczestnicy szkolenia wykorzystywali najnowocześniejsze środki techniczne, w tym bezzałogowe statki powietrzne. Ćwiczenia odbyły się w warunkach jak najbardziej zbliżonych do rzeczywistych.

Na filmie opublikowanym przez SBU widać, jak grupa rzekomych migrantów próbuje przebić się przez granicę państwową Ukrainy. Do przełamania linii służb, używają improwizowanych środków, w tym rzucają… śnieżkami.

Ponadto siły bezpieczeństwa prowadziły działania filtrujące wśród zatrzymanych w celu identyfikacji ewentualnych terrorystów.

W ćwiczeniach wzięły udział jednostki Służby Bezpieczeństwa Ukrainy, Policji Narodowej, Państwowej Straży Granicznej, Gwardii Narodowej, a także przedstawiciele władz wykonawczych i samorządów.

Źródło i zdjęcie: Serwis prasowy SBU

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Next Post

UE nałożyła sankcje na Białoruś

czw. gru 2 , 2021
Jak podaje TASS, Unia Europejska wprowadziła piąty pakiet sankcji wobec Białorusi, który obejmuje 11 jednostek prawnych i 17 osób fizycznych.  Według rezolucji Rady UE opublikowanej w czwartek sankcje zostały przyjęte w związku z kryzysem migracyjnym, który Bruksela uznała za „atak hybrydowy” z Mińska. Unia Europejska ostrzegła również, że „będzie dalej zaostrzać […]