Rosja i Izrael stworzą grupę roboczą do walki z COVID-19

Rospotrebnadzor i izraelskie Ministerstwo Zdrowia podczas negocjacji w Moskwie osiągnęły porozumienie w sprawie utworzenia specjalnej grupy roboczej do walki z koronawirusem – podaje Rospotrebnadzor.

Szefowa Rospotrebnadzoru Anna Popowa przeprowadziła rozmowy z delegacją Izraela, która przybyła do Moskwy, aby omówić kwestie interakcji w zakresie profilaktyki i kontroli chorób zakaźnych, w tym COVID-19

W skład izraelskiej delegacji pod przewodnictwem Ministra Turystyki Yoela Razvozova weszli również szef sztabu ds. walki z COVID-19 prof. Salmon Zarka oraz dyrektor Departamentu Diagnostyki Laboratoryjnej Ministerstwa Zdrowia Izraela Yishai Litość.

Podczas spotkania odbyła się wymiana aktualnych danych dotyczących sytuacji epidemiologicznej w Rosji i Izraelu oraz krążących szczepów koronawirusa. 

Partnerzy zwrócili uwagę na szeroki zakres badań w kierunku nowego zakażenia koronawirusem w Rosji oraz wysoki poziom diagnostyki laboratoryjnej, który pozwala na uzyskanie wyników testu PCR w ciągu 24 godzin, a także na przeprowadzenie sekwencjonowania szczepów, co jest szczególnie ważne w przypadku pojawienia się nowych odmian koronawirusów.

Osobno rozpatrywane są kwestie szczepień przeciwko nowej infekcji koronawirusem. 

Strony zauważyły, że tylko szczepienia mogą zatrzymać pandemię, zapobiec ciężkiemu przebiegowi choroby i uratować życie. To dzięki szczepieniom na dużą skalę Izraelowi udało się uniknąć lockdownu podczas czwartej fali pandemii (w kraju zaszczepiono prawie 70 proc. całej populacji).

Biorąc pod uwagę dużą ilość zgromadzonych danych w Rosji i Izraelu dotyczących przeciwdziałania COVID-19, osiągnięto porozumienie w sprawie utworzenia specjalnej grupy roboczej ds. epidemiologii nowej infekcji koronawirusem.

Czytaj także: Koronawirus w Rosji przekroczył kolejną barierę. Rekordowa liczba zgonów

Źródło: Rospotrebnadzor

Zdjęcie: YouTube.com / DW

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Next Post

Białoruś wznowiła dostawy prądu do Ukrainy

niedz. lis 21 , 2021
Ministerstwo Energii Republiki Białorusi wznowiło eksport energii elektrycznej do Ukrainy od 21 listopada. O tym, że Białoruś wznowiła eksport energii elektrycznej do Ukrainy, przeczytać można w komunikacie opublikowanym w niedzielę na kanale Telegram Ministerstwa Energii Białorusi. „Eksport realizowany jest zgodnie z umową podpisaną na listopad” – czytamy w oświadczeniu. Wcześniej na stronie Europejskiej Sieci Operatorów […]
%d bloggers like this: