Azowstal się broni. Rosjanom pomógł ukraiński zdrajca

2

Od tygodni trwa bohaterska obrona kompleksu przemysłowego Azowstal w Mariupolu. Szturmującym Rosjanom nie przydała się za bardzo pomoc ukraińskiego zdrajcy.

Ukraińskie media potwierdziły, że siły Rosji dostały się w środę na teren kompleksu przemysłowego Azowstal w Mariupolu. Przez pewien czas walki były tak zacięte, że ukraińskie dowództwo straciło kontakt z obrońcami.

Dopiero w czwartek dowódca pułku Azow Denys Prokopenko poinformował, jak obecnie wygląda sytuacja wojsk Ukrainy. Przyznał, że Rosjanie dostali się na teren zakładu, ale obrońcy zacięcie odpierają ich ataki.

– Przeciwnik przedarł się na teren zakładów. Od dwóch dni trwają zaciekłe i krwawe walki. Sytuacja jest bardzo trudna, ale nasz oddział nadal wykonuje powierzone mu rozkazy i utrzymuje obronę – zadeklarował Prokopenko.

Podziękował także wszystkim za wsparcie dla garnizonu Mariupola.

Okazuje się, że Rosjanie sami nie mogliby dostać się do Azowstalu. Pomógł im podobno ukraiński zdrajca, który przekazał agresorom informacje niezbędne do przeprowadzenia ataku.

Doradca ukraińskiego ministra spraw wewnętrznych Anton Heraszczenko stwierdził na Twitterze, że był to elektryk zakładów.

„To on powiedział Rosjanom, że pod fabryką są tunele i pokazał je im. Dzięki informacjom przekazanym przez zdrajcę najeźdźca mógł we wtorek zacząć swój szturm” – napisał Heraszczenko.

2 thoughts on “Azowstal się broni. Rosjanom pomógł ukraiński zdrajca

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Next Post

Powstanie globalna inicjatywa, która zjednoczy ludzi z całego świata pomagającym Ukrainie

czw. maj 5 , 2022
Prezydent Wołodymyr Zełenski zainicjował powstanie globalnego projektu United24, którego celem jest zjednoczenie ludzi z całego świata niosącym pomoc Ukrainie. Pierwszym elementem United24 jest platforma crowdfundingowa o tej samej nazwie, która będzie pomagała zbierać pieniądze na rzecz Ukrainy. Głównym celem jest zwiększenie wolumenu darowizn, aby zapewnić efektywność i przejrzystość ich dystrybucji. – […]
%d bloggers like this: