Rosja wzmocni ochronę kosmodromu Bajkonur w Kazachstanie

Rosja wzmocniła bezpieczeństwo kluczowych obiektów kosmodromu Bajkonur, normalnie funkcjonują oddziały przedsiębiorstw Roskosmos – poinformował Dimitrij Rogozin.

– Na Bajkonurze dzień minął spokojnie. Jak zwykle pracują oddziały przedsiębiorstw Roskosmosu, organy ścigania, służby miejskie i organizacje – poinformował w środę szef państwowej korporacji Dmitrij Rogozin.

– Sztab operacyjny utworzony pod administracją Bajkonuru w pełni kontroluje sytuację w mieście. Zbrojne bezpieczeństwo kluczowych obiektów kosmodromu zostało wzmocnione – podał Rogozin w Telegramie.

Wcześniej służba prasowa Roskosmosu poinformowała dziennikarzy, że organy ścigania w mieście Bajkonur (miasto w Kazachstanie, dzierżawione od Federacji Rosyjskiej, posiadające status miasta o znaczeniu federalnym) działają normalnie, sytuacja jest spokojna. 

Jak podaje korporacja państwowa, szef administracji Konstantin Busygin regularnie informuje Rogozina o sytuacji wokół Bajkonuru.

Źródło: TASS

Zdjęcie: Flickr.com / NASA HQ PHOTO

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Next Post

Blinken: Putin chce przywrócić sowiecką strefę wpływów

pon. sty 10 , 2022
Sekretarz Stanu USA Anthony Blinken w rozmowie z CNN stwierdził, że w jego opinii celem Władimira Putina jest przywrócenie strefy wpływów Rosji nad państwami dawniej wchodzącymi w skład ZSRR. W jego opinii taka polityka prowadzi do niestabilności i wojen światowych. Blinken odpowiedział na pytanie dziennikarza Jake’a Tappera, czy zgadza się […]
Sekretarz Stanu USA w rozmowie z CNN stwierdził, że w jego opinii celem Putina jest przywrócenie strefy wpływów Rosji nad państwami byłego ZSRR.