Zgrzyt na linii Moskwa-Berlin-Paryż. Rosja ujawniła treść poczty dyplomatycznej Niemiec i Francji

Rosja ujawniła treść dyplomatycznej korespondencji między Francją a Niemcami. Angela Merkel przyznaje jednak, że „nie ma nic do ukrycia”.

O sprawie ujawnienia przez Rosję tajnej korespondencji między Francją a Niemcami poinformował Reuters. Dotyczyła ona proponowanego spotkania w sprawie rozwiązania konfliktu we wschodniej Ukrainie.

Dyskusja w tej sprawie toczyła się między szefami dyplomacji: Francji Jeanem-Yvesem Le Drianem, Niemiec Heiko Maasem i Rosji Siergiejem Ławrowem.

Strona rosyjska miała odmówić udziału w rozmowach w proponowanym przez pozostałych dyplomatów tzw. formacie Normandzkim.

Zdaniem niemieckiego MSZ takie opublikowanie 28-stronicowej dyskusji między szefami dyplomacji to złamanie protokołu dyplomatycznego.

Kanclerz Angela Merkel pytana o sprawę stwierdziła, że „nie było to dla niej zaskoczeniem” oraz że „nie ma nic do ukrycia”. Dodała, że żałuje jedynie, że nie udało się doprowadzić do nowej rundy negocjacji ws. Ukrainy.

Czytaj także: Gratulacje dla prezydenta Łukaszenki

Zdjęcie: Kreml.ru

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Next Post

W wyniku przestępstw w Rosji w 2021 roku zginęło 20 tys. osób!

sob. lis 20 , 2021
W Rosji od stycznia do października br. w wyniku przestępstw zginęło około 20 tys. osób.  Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Rosji podało zatrważające dane dotyczące stanu przestępczości, z którymi zapoznała się agencja TASS. Wynika z nich, że tylko w ciągu ostatnich 10 miesięcy od stycznia do października 2021 roku w „wyniku kryminalnych […]