Putin chce karać antyszczepionkowców. Zatrzymano już 30 osób

1

Rosja zmaga się z ogromną falą zakażeń COVID-19. Władze winią za to antyszczepionkowców. Jak podaje Reuters, zatrzymano już pierwsze osoby w tej sprawie.

Rak podaje agencja Reuters, Władimir Putin zapowiedział, że rosyjskie władze zamierzają podjąć walkę z antyszczepionkowcami, by chronić pozostałych, zaszczepionych obywateli.

To dość istotna sprawa, ponieważ Rosja zmaga się z gigantycznymi dziennymi falami nowych zakażonych przy jednoczesnym niskim przyroście nowych zaszczepionych. Do tej pory szczepionkę na COVID-19 przyjęło 38 proc. Rosjan.

Służby zajmujące się cyberbezpieczeństwem przeczesują obecnie portale społecznościowe i strony internetowe wyszukując źródeł dezinformacji na temat szczepień.

Do tej pory znaleziono trzydzieści osób, którym grozi kara do pięciu lat więzienia za swoją antyszczepionkową działalność.

W rozmowie z dziennikarzami podczas telekonferencji w środę rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow powiedział, że Rosja nie różni się od innych krajów pod względem obecności antyszczepionkowców.

Zdjęcie: YouTube.com / AFP

One thought on “Putin chce karać antyszczepionkowców. Zatrzymano już 30 osób

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Next Post

Erdogan jest gotowy do mediacji między Zełenskim a Putinem

wt. lis 30 , 2021
Turcja jest gotowa przyczynić się do rozwiązania kryzysu w stosunkach między Federacją Rosyjską a Ukrainą. W tym celu nawiązano kontakty ze stroną ukraińską oraz z Władimirem Putinem. Turecki przywódca ma dobre stosunki z obydwoma prezydentami. „Nasze stanowisko jest tutaj jasne. Opowiadamy się za pokojem w regionie, zwłaszcza biorąc pod uwagę […]