Rau spotkał się z Ławrowem. Pierwsze takie rozmowy od dwóch lat na linii Warszawa-Moskwa

W środę w Nowym Jorku doszło do spotkania delegacji dyplomatycznych Rosji i Polski. Rozmowy dotyczyły przewodniczenia OBWE Polski w 2022 roku.

„W związku z przygotowaniami do objęcia przez Polskę w styczniu 2022 r. przewodnictwa w Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie, uczestniczący w obradach Zgromadzenia Ogólnego ONZ, minister spraw zagranicznych prof. Zbigniew Rau spotkał się dziś z ministrem spraw zagranicznych Federacji Rosyjskiej Siergiejem Ławrowem” – czytamy w komunikacie polskiego MSZ.

Ławrow powitał Raua przed wejściem do Sali, politycy podali sobie dłonie, a szef polskiej dyplomacji powiedział: Miło tu być.

Rosja wyraziła nadzieję, że polskie przewodnictwo OBWE przyczyni się do zmiany Organizacji w platformę dialogu. Rosyjskie MSZ dodało, że rozmowy dotyczyły również innych kwestii w stosunkach polsko-rosyjskich, bez podawania szczegółów.

Ostatni raz spotkanie na tym szczeblu odbyło się w Helsinkach w 2019 roku.

Źródło i zdjęcie: MSZ Polski

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Next Post

Spotkanie Johnsona z Zełenskim w Nowym Jorku

czw. wrz 23 , 2021
Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski spotkał się w środę w Nowym Jorku z premierem Wielkiej Brytanii Borysem Johnsonem. Obaj przywódcy podczas środowego spotkania pozytywnie ocenili pierwsze wyniki realizacji Umowy o współpracy politycznej, wolnym handlu i partnerstwie strategicznym między Ukrainą a Wielką Brytanią. – W ciągu niespełna roku obowiązywania Umowy mamy już […]