Putin: Rosja jest gotowa pomóc rozwiązać kryzys migracyjny na granicy z Polską

Władimir Putin powiedział, że Rosja jest gotowa pomóc w każdy możliwy sposób rozwiązać sytuację z migrantami, która rozwinęła się na granicy Białorusi i UE.

– Kiedy słyszymy wypowiedzi lub oskarżenia przeciwko nam, chcę wszystkim powiedzieć: zajmijcie się swoimi wewnętrznymi problemami, nie zrzucajcie na nikogo własnych problemów, które podlegają rozstrzygnięciu przez wasze władze. Ale jesteśmy gotowi to zrobić, pomożemy rozwiązać sytuację, jeśli oczywiście coś będzie tu od nas zależeć – Władimir Putin w programie Moskwa. Kreml. Putin.

Prezydent Rosji powiedział też, że o kryzysie migracyjnym dowiedział się z mediów i nigdy wcześniej nie rozmawiał na ten temat z przywódcą Białorusi Aleksandrem Łukaszenką. – Dopiero gdy pojawił się ten kryzys, rozmawialiśmy z nim dwukrotnie przez telefon – wyjaśnił Putin.

Wcześniej wyraził nadzieję, że działanie kanclerz Niemiec Angeli Merkel wkrótce doprowadzi do rozmowy ze stronami zainteresowanymi, ponieważ wielu migrantów dąży do wyjazdu do Niemiec.

Kryzys migracyjny na granicy Białorusi z Łotwą, Litwą i Polską gwałtownie nasilił się 8 listopada. Kilka tysięcy osób przybyło ze strony białoruskiej na granicę z Polską i nie opuściło strefy przygranicznej. Część z nich próbowała przedostać się na terytorium Polski forsując ogrodzenie z drutu kolczastego. 

Kraje UE oskarżają Mińsk o celową eskalację kryzysu i wzywają do nałożenia sankcji. 

Czytaj także: „Format Normandzki” dla rozwiązania kryzysu na granicy?

Źródło: Rosja-1

Zdjęcie: Kremlin.ru

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Next Post

Kolumna migrantów udała się do białoruskiego przejścia granicznego z Polską

pon. lis 15 , 2021
W poniedziałek rano grupa migrantów na granicy z Polską udała się do białoruskiego przejścia granicznego „Bruzgi”. W szczególności duży konwój w towarzystwie białoruskich sił bezpieczeństwa opuścił obóz w kierunku przejścia granicznego Bruzgi-Kuznica. W południe 15 listopada tłum około 2000 migrantów zbliżył się do przejścia granicznego Bruzgi-Kuznitsa na granicy białorusko-polskiej. Tłum […]