Polski Sejm przyjął ustawę o budowie muru na granicy z Białorusią

W piątek polski Sejm odrzucił większość poprawek zgłoszonych przez Senat i przepchnął specustawę o budowie muru na granicy z Białorusią.

W środę projekt specustawy o budowie muru na granicy z Białorusią był rozpatrywany przez Senat. Zgłoszono do niego kilkanaście poprawek i ostatecznie w takiej formie przegłosowano, po czym odesłano do Sejmu.

Polski Sejm w piątek zasiadł nad poprawkami do projektu Prawa i Sprawiedliwości. Politykom obozu rządzącego nie spodobały się te, dotyczące kontroli nad inwestycją oraz stosowania przy niej przepisów o zamówieniach publicznych.

Te poprawki zostały więc odrzucone. Pozostałe, czysto techniczno-inwestycyjne, pozostały w mocy. Ostatecznie projekt przeszedł przez Sejm i trafi teraz do podpisu na biurko prezydenta Andrzeja Dudy.

Czytaj także: Polska zapowiada zwiększenie armii ze względu na Rosję i Białoruś

Zdjęcie: Flickr.com / Piotr Drabik

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Next Post

W Rosji padł kolejny rekord zgonów na COVID-19

pt. paź 29 , 2021
Dobowa liczba zgonów z powodu koronawirusa w Rosji wzrosła o 1163 wobec 1159 dzień wcześniej. Jest to nowy tragiczny rekord od początku pandemii.  Warunkowa śmiertelność koronawirusa w Rosji utrzymuje się na poziomie 2,8 proc. W ciągu ostatniej doby odnotowano 1163 zgony na COVID-19, co jest najwyższą dzienną liczbą ofiar koronawirusa […]
%d bloggers like this: