Polski premier wyraził gotowość zamknięcia granicy z Białorusią

Szef polskiego rządu na spotkaniu z premier Estonii poinformował, że Polska jest gotowa na zamknięcie granicy z Białorusią.

Polska rozważa możliwość nałożenia na Białoruś poważnych sankcji, w tym zamknięcia przejść granicznych, tranzytowych i handlowych. Taką informację w niedzielę podał premier Polski Mateusz Morawiecki na wspólnej konferencji prasowej z szefową estońskiego rządu Kayą Kallas.

– Rozważamy kroki w postaci coraz poważniejszych sankcji gospodarczych, w tym zamknięcie przez Polskę granicy polsko-białoruskiej – powiedział, podkreślając, że wszystko będzie zależeć od działań władz białoruskich. 

– Chcemy dać Aleksandrowi Łukaszence szansę na wycofanie się i sprowadzenie migrantów z powrotem do ich krajów pochodzenia – dodał Morawiecki, przypominając, że do tej pory Polska zdecydowała się zamknąć tylko jedno przejście graniczne w Kuźnicy.

– Jesteśmy gotowi zamknąć nowe przejścia graniczne, zamknąć możliwości tranzytowe i handlowe w celu wywarcia presji gospodarczej. (…) Dziś na naszej wschodniej granicy, wschodniej granicy Polski, mamy do czynienia z nowym typem wojny, w której migranci są bronią, dezinformacją, mamy do czynienia z wojną hybrydową” – powiedział Mateusz Morawiecki.

Czytaj także: Estonia wysyła wojsko na granicę polsko-białoruską

Zdjęcie: Twitter.com / @PremierRP

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Next Post

Rosja i Izrael stworzą grupę roboczą do walki z COVID-19

niedz. lis 21 , 2021
Rospotrebnadzor i izraelskie Ministerstwo Zdrowia podczas negocjacji w Moskwie osiągnęły porozumienie w sprawie utworzenia specjalnej grupy roboczej do walki z koronawirusem – podaje Rospotrebnadzor. Szefowa Rospotrebnadzoru Anna Popowa przeprowadziła rozmowy z delegacją Izraela, która przybyła do Moskwy, aby omówić kwestie interakcji w zakresie profilaktyki i kontroli chorób zakaźnych, w tym […]
%d bloggers like this: