Minister kultury Ukrainy skarży się na produkcję Netflixa

Minister kultury Ukrainy złożył skargę do Netflixa w związku z przedstawieniem postaci z Kijowa w serialu „Emily w Paryżu” – pisze BBC.

W grudniu na platformie Netflix pojawił się drugi sezon serialu „Emily w Paryżu” opowiadający perypetie zawodowe i towarzyskie Amerykanki Emily (Lily Collins), która trafia do pracy w jednej z agencji marketingowych w stolicy Francji.

Jedną z nowych bohaterek serialu jest Ukrainka Petra, która podczas podróży z główną bohaterką… okrada sklep.

Ten wątek nie spodobał się ministrowi kultury Ukrainy Oleksandrowi Tkachenko, który zwrócił uwagę na kłamliwy i bardzo stereotypowy obraz Ukrainki pokazanej w serialu.

Petra, którą gra ukraińska aktorka Daria Panchenko, również jest przedstawiana jako osoba, która ma słabe wyczucie mody i boi się deportacji.

„W 'Emily w Paryżu’ mamy karykaturalny obraz Ukrainki, który jest niedopuszczalny. Jest też obraźliwy. Czy tak Ukraińcy są postrzegani za granicą?” – napisał na Telegramie Tkachenko.

Jak podaje BBC, które powołuje się na ukraińskie media, szef resortu kultury wysłał skargę do Netflixa.

Źródło: BBC

Zdjęcie: Zrzut ekranu z Youtube.com / Netflix Polska

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Next Post

Rosja wzmocni ochronę kosmodromu Bajkonur w Kazachstanie

czw. sty 6 , 2022
Rosja wzmocniła bezpieczeństwo kluczowych obiektów kosmodromu Bajkonur, normalnie funkcjonują oddziały przedsiębiorstw Roskosmos – poinformował Dimitrij Rogozin. – Na Bajkonurze dzień minął spokojnie. Jak zwykle pracują oddziały przedsiębiorstw Roskosmosu, organy ścigania, służby miejskie i organizacje – poinformował w środę szef państwowej korporacji Dmitrij Rogozin. – Sztab operacyjny utworzony pod administracją Bajkonuru […]