Migranci przypuścili szturm na granicę z Polską

2

We wtorek rano setki migrantów koczujących w rejonie przejścia granicznego Kuźnica-Bruzgi przypuściło szturm na granicę z Polską.

Od kilku dni w rejonie przejścia granicznego Kuźnica-Bruzgi po białoruskiej stronie przebywa grupa około 2 tysięcy migrantów. Od poniedziałku krążyły pogłoski, że część z nich chce przypuścić zmasowany szturm.

Działaniami migrantów kierują białoruskie służby reżimu Alaksandra Łukaszenki.

We wtorek rano doszło do ataku migrantów na pozycje polskich służb zabezpieczających teren wzdłuż granicy i przejścia w Kuźnicy Białostockiej.

W kierunku policji i wojska poleciały kamienie, konary oraz granaty hukowe, które migranci mieli dostać od Białorusinów.

Cudzoziemcy niszczyli także przy użyciu kłód i stalowych prętów zasieki wzdłuż granicy. Polskie służby odpowiedziały spryskując migrantów gazem pieprzowym oraz uruchamiając armatki wodne.

Trzech funkcjonariuszy polskich służb zostało rannych, w tym jedna ciężko.

Zdjęcie: Twitter.com / Biełsat

2 thoughts on “Migranci przypuścili szturm na granicę z Polską

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Next Post

O czym rozmawiał Łukaszenka z Merkel? Padła propozycja

wt. lis 16 , 2021
Na stronie internetowej białoruskiego prezydenta pojawiły się szczegółowe informacje, o czym rozmawiał z Angelą Merkel. Według białoruskich informacji Łukaszenka przedstawił pełniącej obowiązki kanclerz Angeli Merkel całościowy plan rozwiązania sytuacji. Obydwie strony uznały jednak, że na razie nie będą podejmować decyzji. Angela Merkel miała przerwać rozmowy, aby móc przeprowadzić konsultację z […]