Łukaszenko zabrał głos ws. kryzysu na granicy polsko-białoruskiej

Aleksander Łukaszenko zapowiedział, że na granicę Polsko-białoruską przybędzie niedługo jeszcze więcej migrantów z Afganistanu.

Prezydent Białorusi Aleksander Łukaszenko udzielił wywiady dla rosyjskiej gazety „Obrona Narodowa” jego fragmenty, jeszcze przed publikacją, pojawiły się w serwisie agencji BelTA.

Łukaszenko powiedział w nim, że „Amerykanie ich [Afgańczyków] zaprosili do siebie, ale kazali przyjąć ich Europie i Azji Środkowej. (…) Azja Środkowa powiedziała jednak, że sorry, ale nie, i oni idą teraz do Europy”.

Białoruski przywódca twierdzi, że „migranci trafiają na Białoruś z krajów Azji Środkowej i z Rosji, ale także z Ukrainy, ale Ukraina jest sojusznikiem Zachodu, więc o tym milczą”.

Łukaszenka zaznaczył też, że winę za kryzys na granicy polsko-białoruskiej ponoszą Unia Europejska oraz USA, „które obiecały im, że ich przyjmą”. Dodał, że niedługo w ten rejon przybędzie jeszcze więcej migrantów właśnie z Afganistanu.

Czytaj także: Szturm z Białorusi na polską granicę? Tysiące osób koło Kuźnicy

Zdjęcie: Oficjalna strona prezydenta Białorusi

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Next Post

Litwa zaostrza stan wyjątkowy na granicy z Białorusią

wt. lis 9 , 2021
W odpowiedzi na trudną sytuację na granicy polsko-białoruskiej rząd Litwy poparł propozycję MSW zaostrzenia od 10 listopada stanu wyjątkowego na granicy z Białorusią. „Biorąc pod uwagę przestępcze działania reżimu białoruskiego i hybrydowe ataki w Polsce oraz pojawiające się zagrożenia dla społeczeństwa, na całym odcinku granicznym Republiki Litewskiej z Republiką Białorusi […]