Łukaszenko grozi odcięciem gazu jeśli UE zamknie granice z Białorusią

3

Aleksander Łukaszenko zagroził w czwartek, że Białoruś może odciąć tranzyt gazu przez swoje terytorium jeśli UE zamknie z nią granice.

– Za bardzo nas straszą tym piątym pakietem. Polska nas straszy, że zamknie granicę. Proszę, zamykajcie, mniej uciekinierów będzie się tam przemieszczać. (…) My ogrzewamy Europę, a oni nam jeszcze grożą, że zamkną granicę. A jeśli my odetniemy gaz? Dlatego przywódcom Polski, Litwinom i innym szaleńcom poradziłbym, by najpierw myśleli, zanim coś powiedzą – tak Aleksander Łukaszenko skomentował groźbę nowych sankcji UE na Białoruś.

Na czwartkowym spotkaniu z kierownictwem Rady Ministrów samozwańczy prezydent Białousi polecił też resortowi obrony oraz KGB i jednostkom granicznym, żeby kontrolowały „ruchy wojsk NATO i Polski”. Po raz kolejny wspomniał, że zostały one rozmieszczone przy granicy z Białorusią „bez uprzedzenia”.

Stwierdził, że strona polska przerzucać ma do obozowiska migrantów broń, żeby „spowodować konflikt”. W ten sposób wyjaśnił, dlaczego Białoruś musiała otoczyć obóz, żeby „kontrolować sytuację”.

– Broń idzie przede wszystkim z Donbasu. A po co? Chcą urządzić prowokację. Zderzyć ze sobą naszych pograniczników z ich pogranicznikami, naszych wojskowych – z ich wojskowymi – mówił.

Czytaj także: MON Białorusi wezwało do siebie attaché wojskowego Polski ws. kryzysu na granicy

Źródło: BelTA

Zdjęcie: YouTube.com

3 thoughts on “Łukaszenko grozi odcięciem gazu jeśli UE zamknie granice z Białorusią

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Next Post

Alaksandr Łukaszenka złożył Polakom życzenia z okazji Święta Niepodległości

czw. lis 11 , 2021
Pomimo kryzysu w stosunkach polsko-białoruskich Łukaszenka nie zrezygnował ze złożenia życzeń Polakom z okazji Święta Niepodległości. Białoruski prezydent pozdrowił Polaków w imieniu „pokojowego i wielonarodowego (dosł. многонационального – red.)” narodu białoruskiego. „Od dawnych czasów nasze narody łączyły silne więzi oparte na wspólnych wartościach duchowych i kulturowych, dobrosąsiedzkich kontaktach ludzkich i […]
Alaksandr Łukaszenka złożył życzenia Polakom z okazji święta niepodległości