Łukaszenka zabrał głos ws. użycia broni nuklearnej w Ukrainie

Alaksandr Łukaszenka udzielił agencji AP wywiadu, w którym stanowczo sprzeciwił się użyciu broni atomowej w Ukrainie.

Na samym początku wywiadu Alaksandr Łukaszenka wyraził swoje zdziwienie faktem, że „operacja specjalna” w Ukrainie trwa już 10 tydzień. Jednak zaznacza, że Rosja musiała działać, ponieważ „Kijów ją prowokował”. Nie sprecyzował jednak czym. Powtórzył po prostu propagandę Kremla.

– Nie jestem na tyle pochłonięty tym problemem, aby powiedzieć, czy operacja idzie zgodnie z planem, jak mówią Rosjanie, czy tak, jak ja to czuję. Chcę jeszcze raz podkreślić – czuję, że ta operacja się przeciągnęła – powiedział Łukaszenka.

Białoruski przywódca wezwał jednak obie strony do zakończenia wojny i podkreślił, że jego kraj opowiada się za pokojem.

– Kategorycznie nie akceptujemy żadnej wojny. Zrobiliśmy i robimy wszystko teraz, żeby nie było wojny – stwierdził Łukaszenka, zapominając, że wielokrotnie w wystąpieniach powtarzał zagrzewające do wojny hasła Kremla.

Zaznaczył jednak, że nie chce, aby użyto w Ukrainie broni atomowej, ponieważ… to sąsiedni kraj.

– Nie jesteśmy za oceanem, jak Stany Zjednoczone. Jest to również niedopuszczalne, ponieważ może wyrzucić naszą ziemską kulę z orbity, nie wiadomo gdzie. Czy Rosja jest do tego zdolna: to pytanie, które należy zadać rosyjskim przywódcom – odparł Łukaszenka dopytywany, czy wie coś o planowanym ataku jądrowym na Ukrainę.

Zdjęcie: Zrzut ekranu z YouTube.com / AP

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Next Post

Chluba rosyjskiej armii zniszczona. Czołg T-90M padł ofiarą ukraińskiego ataku

pt. maj 6 , 2022
W sieci pojawiły się zdjęcia zniszczonego rosyjskiego czołgu T-90M w okolicach Charkowa. To jeden z najnowocześniejszych sprzętów na stanie armii Rosji. „Rosja właśnie straciła swój pierwszy T-90M niedaleko Charkowa. Do zniszczenia doszło zaledwie kilka dni po tym, jak ten sprzęt został pierwszy raz dostrzeżony w Ukrainie” – napisali na Twitterze […]
%d bloggers like this: