Łukaszenka odniósł się do wymyślonych gróźb rzekomo pochodzących z Polski

Alaksandr Łukaszenka w rozmowie z dziennikarzami odniósł się do rzekomych gróźb ataku na Białoruś ze strony Polski. Stwierdził, że „nie takim łamali rogi”.

W poniedziałek z okazji Dnia Zwycięstwa Alaksandr Łukaszenka wygłosił przemówienie, a po nim udał się na konferencję prasową. Jedna z dziennikarek zapytała go o „groźby ludzi w internecie”, mówiące o tym, że „Polska przeprowadzi atak na Białoruś„.

Zaznaczyła, że mogłyby na to wskazywać także „zakrojone na szeroką skalę ćwiczenia”.

– Niech spróbują. Nie takim łamaliśmy rogi, więc jeśli chcą spróbować, proszę bardzo – odpowiedział Łukaszenka. Zaznaczył jednak, że jest zaniepokojony żołnierzami, którzy przybywają do Polski i Litwy.

– Było 3 tys. ludzi, ściągnęli już do Polski i Litwy, tych pachołków, 32 tys. Mówią o 40 tys. Bardzo uważnie monitorujemy sytuację. Zawsze powtarzałem wojskowym: nie wolno nam niczego przegapić. Nie wolno nam powtórzyć roku 1941. Dlatego odpowiemy – przekonywał Łukaszenka.

– My zawsze wiedzieliśmy, że nasza armia jest przeciwko NATO, to kolos, ale nie wolno zapominać, że za nami jest Rosja, państwo atomowe. Między nami są odpowiednie umowy. I w związku z tą kwestią bardzo często spotykam się z prezydentem Putinem – stwierdził białoruski prezydent.

Źródło: BielTA

Zdjęcie: Zrzut ekranu z YouTube.com / BBC News

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Next Post

Ambasada Polski w Moskwie oblana czerwoną farbą

śr. maj 11 , 2022
W środę w Moskwie doszło do niecodziennego incydentu. Grupa mężczyzn oblała czerwoną farbą fasadę ambasady RP w stolicy Rosji. Jest już reakcja polskiego MSZ. Zajście przed ambasadą RP w Moskwie zarejestrowano na nagraniu. Grupa mężczyzn oblała czerwoną farbą ścianę placówki z tablicą informacyjną. Miejsce widoczne na nagraniu to jedno z […]
%d bloggers like this: