Ławrow krytykuje działanie polskich służb na granicy z Białorusią

Siergiej Ławrow krytycznie odniósł się do wtorkowych wydarzeniach na granicy polsko-białoruskiej.

– Zachowanie strony polskiej jest absolutnie nie do zaakceptowania. Myślę, że gaz łzawiący, armatki wodne, strzelanie nad głowami imigrantów w stronę Białorusi – to wszystko odzwierciedla próbę ukrycia swoich działań. Nie mogą oni nie rozumieć, że naruszają wszelkie normy międzynarodowego prawa humanitarnego – powiedział we wtorek Siergiej Ławrow.

Szef MSZ Rosji dodał, że Kreml domaga się, by strona polska zakończyła „samowolę” wobec dziennikarzy RT France zatrzymanych na granicy polsko-białoruskiej. Wytknął rządowi w Warszawie, że nie pozwala na dostęp od swojej strony dla mediów.

Stwierdził nawet, że Polska „ukrywa swoje działania nie tylko przed mediami, ale i przed Unią Europejską”.

Przypomnijmy, że we wtorek doszło do masowego szturmu migrantów na granicę z Polską. W kierunku polskich służb poleciały kamienie i konary. Polska odpowiedziała gazem pieprzowym i wodą z armatek wodnych. W starciu rannych zostało trzech polskich funkcjonariuszy.

Czytaj więcej: Migranci przypuścili szturm na granicę z Polską

Zdjęcie: MSZ Rosji

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Next Post

CIS: Rozmowy Marszałek Sejmu z przewodniczącymi parlamentów Łotwy i Litwy ws. sytuacji na granicy polsko-białoruskiej

śr. lis 17 , 2021
W związku z eskalacją ataku hybrydowego Białorusi na polską granicę, we wtorek, 16 listopada marszałek Sejmu Elżbieta Witek odbyła wideorozmowy z przewodniczącą łotewskiej Saeimy Inarą Murniece oraz szefową litewskiego Seimasu Viktoriją Cmilytë-Nielsen. Wcześniej (10 listopada) w toku szerokich konsultacji w ramach dyplomacji parlamentarnej Marszałek Sejmu rozmawiała także z Jürim Ratasem, […]