Szczyt IV fali koronawirusa w Rosji. Tygodniowo na COVID-19 umiera tam 6 tys. osób!

W ciągu ostatniej doby w Rosji wykryto 25 769 nowych przypadków koronawirusa i ogłoszono 890 zgonów z powodu COVID-19. Jeśli chodzi o liczbę zgonów, jest ona największa od początku pandemii.

Dobowa liczba zgonów z powodu koronawirusa w Rosji wzrosła do 890 wobec 886 dzień wcześniej. To nowy rekord od początku pandemii – poinformowała w niedzielę federalna kwatera operacyjna ds. walki z nową infekcją.

Czytaj również: Koronawirus w Rosji ponownie przybiera na sile

Łącznie od marca ubiegłego roku w Rosji na COVID-19 zmarło 209 918 pacjentów. Śmiertelność spowodowana wirusem wzrosła do 2,77 proc.

65 zgonów odnotowano w Moskwie, 59 w Petersburgu, 46 w obwodzie swierdłowskim, 37 w obwodzie saratowskim, 32 w obwodzie krasnodarskim i po 31 w obwodzie rostowskim i stawropola.

Co więcej, w minionym tygodniu na COVID-19 zmarło ponad 6 tysięcy ludzi, co także jest kolejnym tragicznym rekordem pandemii w Rosji.

W niedzielę poinformowano także, że liczba potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem wzrosła w ciągu minionej doby o 25 769 osób.

2463 przypadków wykryto w Petersburgu, 620 – w regionie Samara, 591 – w regionie Woroneża, 588 – w regionie Niżny Nowogród, 535 – w regionie Swierdłowsku. Obecnie w Rosji chorych na COVID-19 jest 650 653 osób.

Źródło: TASS

Zdjęcie: YouTube.com / DW

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Next Post

Zełenski obiecał zająć się sprawą aresztowania Saakaszwilego

niedz. październik 3 , 2021
Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski powiedział mediom, że wykorzysta wszystkie możliwości, aby uwolnić Micheila Saakaszwilego z aresztu. – Jako Prezydent Ukrainy stale angażuję się uwalnianie obywateli Ukrainy. Wykorzystując różne możliwości, które mam, które dał mi urząd. Pan Saakaszwili jest obywatelem Ukrainy, więc dotyczy to również jego – powiedział prezydent Wołodymyr Zełenski na konferencji […]