Kolejny rekord zgonów na COVID-19 w Ukrainie. Sytuacja jest dramatyczna

1

W poniedziałek w Ukrainie potwierdzono 19120 nowych zakażeń koronawirusem, a 734 osoby zmarły na COVID-19. To kolejny tak tragiczny bilans epidemii w tym kraju w przeciągu kilku ostatnich dni.

19120 nowych zakażeń i aż 734 zgony na COVID-19 – to kolejny tak rekordowy bilans dotyczący dobowych ofiar koronawirusa w Ukrainie od początku pandemii w tym kraju.

Ponadto w ciągu minionej doby 2939 hospitalizowano, a 9738 zaliczono do ozdrowieńców.

Problemem Ukrainy staje się także podtyp wariantu Delta koronawirusa, czyli AY.4.2 nazywany potocznie wariantem Delta Plus. Jego przypadki zarejestrowano po raz pierwszy w Wielkiej Brytanii, ale pojawiają się już także na wschodzie Europy, w tym w Kijowie.

Jak podał w rozmowie z „Ukraińską Prawdą” minister ochrony zdrowia Wiktor Laszko Ukraina zaczęła kupować tlen od Polski. Do kraju dotarło już pierwsze kilkanaście samochodów, które rozwiozły butle z tlenem po całym kraju.

Od początku pandemii w Ukrainie zarejestrowano ok. 2,8 mln zakażeń i prawie 65 tys. zgonów. W pełni zaszczepionych jest ponad 7 mln z ok. 41 mln obywateli, czyli nieco ponad 18 proc.

Źródło: „Ukraińska Prawda

Zdjęcie: Zrzut ekranu z YouTube.com / WION

One thought on “Kolejny rekord zgonów na COVID-19 w Ukrainie. Sytuacja jest dramatyczna

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Next Post

Ukraina zaproponowała Polsce przeprowadzić międzynarodowy audyt przejść granicznych

śr. paź 27 , 2021
Ukraina zaprosiła Rzeczpospolitę Polską do przeprowadzenia niezależnego międzynarodowego audytu funkcjonowania punktów kontrolnych na granicy ukraińsko-polskiej w celu zwiększenia liczby zezwoleń dla międzynarodowych przewozów towarowych. Poinformowała o tym służba prasowa Ministerstwa Infrastruktury. Po spotkaniu szefów resortów infrastruktury obu krajów Aleksandra Kubakowa i Andrzeja Adamczyka zwraca się uwagę, że głównym tematem spotkania […]