Ujawniono, skąd mogą pochodzić granaty hukowe używane przez migrantów

Granaty hukowe, którymi migranci obrzucili polskie służby na granicy z Białorusią to te same, których używa reżim Alaksandra Łukaszenki – podaje Biełsat.

Biełsat powołując się na ustalenia jednego z niezależnych kanałów na Telegramie twierdzi, że migranci zwiezieni na białoruską granicę przez reżim Łukaszenki rzucali w polskich funkcjonariuszy takimi samymi granatami jak te, których służby samozwańczego prezydenta stosują do tłumienia pokojowych demonstracji.

„Okazało się, że bardzo łatwo jest zidentyfikować granaty hukowe, którymi migranci rzucali w polskich stróży prawa. To granaty P1 wyprodukowane przez czeską firmę ZEVETA Bojkovice A.S.” – cytuje niezależny nadawca.

Zdj. belamowva / TG

Porównując zdjęcia autorzy podkreślają, że właśnie takie środki specjalne były masowo zakupowane w celu wyposażenia w nie formacji karnych reżimu Łukaszenki. Wychodzi więc, ze to one mogły rozdać je migrantom na granicy z Polską.

Granaty hukowe, w które wyposażone ą polskie służby, wyglądają trochę inaczej – przekonuje autor posta na telegramie.

Czytaj także: Białoruś oskarża Polskę o użycie wobec migrantów specjalnej broni i amunicji

Źródło: Biełsat

Zdjęcie: Twitter.com / Polska Policja

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Next Post

Skandaliczna reklama białoruskiego sklepu AGD. Wykorzystał kryzys migracyjny

czw. lis 18 , 2021
Jeden ze sklepów sprzedających AGD w Białorusi wykorzystał wątek z kryzysem migracyjnym na granicy reklamując swoje produkty na Black Friday. W sieci pojawiła się reklama jednego ze sklepów sprzedających w Białorusi AGD, sprzęt ogrodniczy oraz narzędzia. Jej autorzy dość cynicznie wykorzystali wątek kryzysu migracyjnego na granicy polsko-białoruskiej, żeby zareklamować swoje […]
%d bloggers like this: