Białoruś zapowiedziała ćwiczenia wojskowe na granicy z Ukrainą

Planujemy przeprowadzić ćwiczenia wspólnie z naszymi kolegami, głównym sojusznikiem strategicznym – Federacją Rosyjską – powiedział w poniedziałek białoruski minister obrony Wiktar Chrenin.

1 grudnia białoruskie wojska zaczną „aktywnie angażować się w szkolenie bojowe” – podaje BelTA. Pomóc w tym mają im Rosjanie, którzy już rozlokowani są na swojej granicy z Ukrainą.

Ćwiczenia mają objąć południowe granice Białorusi.

– Wszystkie wojska białoruskie znajdują się w swoich stałych punktach rozmieszczenia – powiedział w poniedziałek na spotkaniu dot. bezpieczeństwa minister obrony Białorusi Wiktor Chrenin.

– Widzimy, jak wokół naszych granic państwowych powstają zgrupowania wojsk, zarówno w kierunku zachodnim, jak i południowym. Sąsiednie kraje aktywnie się militaryzują i to nas niepokoi, dlatego jesteśmy zmuszeni planować środki odwetowe – dodał Chrenin i poinformował, że w przyszłym roku Białoruś i Rosja nie planują corocznych ćwiczeń Zapad.

Źródło: BelTA

Zdjęcie: Wikimedia.commonc.org / нформационное агентство БелТА

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Next Post

Zełenski powiedział, że Ukraina przeprowadzi spis ludności z pomocą Apple

wt. lis 30 , 2021
Ukraina będzie drugim krajem na świecie, który przeprowadzi spis ludności we współpracy z Apple, powiedział Zełenski. Stany Zjednoczone zrobiły to jako pierwsze. Ostatni spis ludności na Ukrainie odbył się 20 lat temu. Ukraina podpisała memorandum z Apple w sprawie spisu ludności. Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski poinformował o tym na Twitterze […]