Białoruś oskarża Polskę o użycie wobec migrantów specjalnej broni i amunicji

1

Białoruś wszczęła śledztwo, które ma ustalić, czy Polska użyła we wtorek wobec migrantów środków specjalnych i amunicji.

– Białoruscy pogranicznicy mają sprawdzić, czy przeciwko osobom na białoruskim terytorium polskie służby nie użyły środków specjalnych i amunicji – powiedział we wtorek przedstawiciel białoruskiego Państwowego Komitetu Pogranicznego Anton Byczkouski.

Przypomnijmy, że rano w rejonie przejścia granicznego Kużnica-Bruzgi doszło do szturmu migrantów na pozycje polskich służb, które ochraniają granicy polsko-białoruskiej.

W kierunku Polaków poleciały kamienie, konary oraz granaty hukowe, które migranci dostali od strony białoruskiej. Teraz jednak to Białorusini oskarżają o użycie granatów Polaków. Podobnie zarzucają im używanie broni z gumową amunicją.

Czytaj także: Migranci przypuścili szturm na granicę z Polską

Sęk w tym, że do takowej sytuacji nie doszło. Polacy odpowiedzieli, ale gazem pieprzowym i wodą z armatek wodnych.

Szturm zakończył się około godziny 13, po czym kolumna migrantów wróciła do swojego pierwotnego obozu na południe od przejścia. Przez cały czas konwojowali ją białoruscy mundurowi z bronią automatyczną. Migranci twierdzą, że nie pozwala się im opuścić strefy pogranicznej.

Źródło: Biełsat

Zdjęcie: Twitter.com / MON

One thought on “Białoruś oskarża Polskę o użycie wobec migrantów specjalnej broni i amunicji

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Next Post

Ławrow krytykuje działanie polskich służb na granicy z Białorusią

śr. lis 17 , 2021
Siergiej Ławrow krytycznie odniósł się do wtorkowych wydarzeniach na granicy polsko-białoruskiej. – Zachowanie strony polskiej jest absolutnie nie do zaakceptowania. Myślę, że gaz łzawiący, armatki wodne, strzelanie nad głowami imigrantów w stronę Białorusi – to wszystko odzwierciedla próbę ukrycia swoich działań. Nie mogą oni nie rozumieć, że naruszają wszelkie normy […]
Siergiej Ławrow skomentował słowa Łukaszenki o uznaniu Krymu przez Białoruś