Belavia nie wpuści na pokład Irakijczyków i Syryjczyków

1

Białoruskie linie lotnicze Belavia poinformowały w piątek, że nie wpuszczą na pokład swoich maszyn obywateli Iraku, Jemenu i Syrii, którzy będą chcieli z Turcji dostać się do Mińska.

W piątek na stronie internetowej białoruskich linii lotniczych Belavia pojawił się komunikat, w którym przewoźnik poinformował, że obywatele Iraku, Syrii i Jemenu, lecący z Turcji do Białorusi, nie będą przyjmowani na pokład jego samolotów.

Z zamieszczonej przez Belavia informacji wynika, że decyzja ta motywowana jest prośbą Turcji, oraz że wchodzi w życie od piątku, 12 listopada.

Przypomnijmy, że od środy mówi się, że Unia Europejska chce od grudnia nałożyć olbrzymie sankcje na linie lotnicze, które uczestniczą w procederze zwożenia migrantów do Białorusi. Podobne stanowisko zajmują Stany Zjednoczone.

Czytaj także: Pieskow odniósł się do plotek o nałożeniu sankcji na Aeroflot: To szalony pomysł

Źródło: Belavia

Zdjęcie: Flickr.com / Anna Zvereva

One thought on “Belavia nie wpuści na pokład Irakijczyków i Syryjczyków

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Next Post

Amerykanie ostrzegają: Rosja może planować inwazję na Ukrainę

pt. lis 12 , 2021
Waszyngton uważnie śledzi sytuację wzdłuż granic… Ukrainy. Od kilkunastu dni gromadzą się tam siły rosyjskie. Niektórzy eksperci uważają, że ma to związek z planowaną akcją zbrojną. Analitycy rządu USA dysponują nieznanymi jeszcze w Europie danymi dotyczącymi sytuacji na granicy Rosji z Ukrainą – podaje Bloomberg. Wynika z nich, tak przynajmniej […]