Samochód asystenta Zełenskiego ostrzelany. Prezydent Ukrainy: Nie damy się zastraszyć

2

W środę rano w obwodzie kijowskim doszło do ataku na limuzynę z asystentem prezydenta Ukrainy Siergiejem Szefirem. Pojazd został ostrzelany z broni maszynowej, kiedy przejeżdżał obok lasu. Kierowca Szefira został ranny. Sprawę skomentował prezydent Wołodymyr Zełenski.

Do zdarzenia doszło w pobliżu miejscowości Lisniki w obwodzie kijowskim. Do pojazdu Siergieja Szefira oddano 19 strzałów. W karoserii służby znalazły łącznie 10 kul. W ataku ucierpiał kierowca Szefira. Policja szuka sprawców tego zdarzenia.

Czytaj również: Szef kancelarii Zełenskiego skomentował atak na asystenta prezydenta Ukrainy

Atak na swojego asystenta skomentował Wołodymyr Zełenski, który przebywa obecnie na 76.sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ.

– Jestem dość spokojny o jakiekolwiek zastraszanie, ale wydaje mi się, że jest to przejście na inny poziom relacji między niektórymi grupami a rządzącymi. Wierzę, że na pewno odpowiemy na to na poziomie ustawodawstwa, co jest absolutnie słuszne i będziemy bronić interesów obywateli Ukrainy, którzy dali nam te prawa do zmiany państwa – powiedział prezydent Ukrainy.

– Dzięki Bogu, że wszyscy żyją. To najważniejsze. Trzeba teraz pomóc kierowcy. Zastraszanie nie zadziała. Mówiłem o tym na konferencjach prasowych przez dwa lata mojej prezydentury. Zrozumieliśmy to już po liczbie telefonów, zastraszania, gróźb i tak dalej. Nie będzie zastraszania, cokolwiek by to nie było – podkreślił Zełenski.

Źródło i zdjęcie: Oficjalna strona prezydenta Ukrainy

2 thoughts on “Samochód asystenta Zełenskiego ostrzelany. Prezydent Ukrainy: Nie damy się zastraszyć

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Next Post

Rau spotkał się z Ławrowem. Pierwsze takie rozmowy od dwóch lat na linii Warszawa-Moskwa

czw. wrz 23 , 2021
W środę w Nowym Jorku doszło do spotkania delegacji dyplomatycznych Rosji i Polski. Rozmowy dotyczyły przewodniczenia OBWE Polski w 2022 roku. „W związku z przygotowaniami do objęcia przez Polskę w styczniu 2022 r. przewodnictwa w Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie, uczestniczący w obradach Zgromadzenia Ogólnego ONZ, minister spraw zagranicznych prof. […]