Łukaszenka grozi Polsce. Nie podobają mu się czołgi na granicy z Białorusią

1

Aleksander Łukaszenka podczas spotkania z prokuratorem generalnym Igorem Krasnowem skrytykował działania polskich wojsk na granicy z Białorusią.

– My to wszystko widzimy i oczywiście będziemy bardzo zdecydowanie reagować. Jeszcze trochę poczekamy, uprzedzimy ich, a potem, mamy co przemieścić bliżej granicy. I u nas, i tym bardziej u Rosji – oświadczył w czwartek Aleksander Łukaszenka.

– Będziemy reagować brutalnie, nie zważając na żadną krytykę z ich strony – dodał samozwańczy prezydent Białorusi.

– Z nielegalną migracją Polacy będą walczyć za pomocą czołgów Leopard. (…) To po prostu kolejny pretekst, by przybliżyć swoje wojska bliżej białoruskich granic, granic państwa związkowego – stwierdził.

Przypomnijmy, że w minionym tygodniu szef MON Mariusz Błaszczak poinformował o ćwiczeniach wojskowych w pobliżu granicy z Białorusią.

„Z zachodniej Polski w rejon Białej Podlaskiej z 10. Brygady Kawalerii Pancernej przemieszcza się 700 żołnierzy wraz ze sprzętem”. „Doskonalimy mobilność i szybkie dostosowanie do sytuacji. Dbamy o bezpieczeństwo Polaków” – napisał na Twitterze.

Czytaj także: Łukaszenka zrzuca winę na Polskę za kryzys z uchodźcami na granicy z Białorusią

Źródło: BiełTA

Zdjęcie: BiełTA

One thought on “Łukaszenka grozi Polsce. Nie podobają mu się czołgi na granicy z Białorusią

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Next Post

Polski Sejm przyjął ustawę o budowie muru na granicy z Białorusią

pt. paź 29 , 2021
W piątek polski Sejm odrzucił większość poprawek zgłoszonych przez Senat i przepchnął specustawę o budowie muru na granicy z Białorusią. W środę projekt specustawy o budowie muru na granicy z Białorusią był rozpatrywany przez Senat. Zgłoszono do niego kilkanaście poprawek i ostatecznie w takiej formie przegłosowano, po czym odesłano do […]