Zespół Go_A po wcześniejszych kontrowersjach pokazał nową wersję piosenki na Eurowizję

1

Ukraiński zespół Go_A zaprezentował zaktualizowaną wersję swojego utworu „Noise”, który będzie reprezentował kraj na Konkursie Piosenki Eurowizji w Rotterdamie w maju tego roku. Poprzednia wersja wzbudziła sporo kontrowersji.

Pierwsza odsłona utworu „Noise” wywołała spore poruszenie w sieci. Ukraińscy internauci doszukiwali się w słowach piosenki nawiązań do palenia i legalizacji marihuany, a w teledysku do niej – negacji i protestu przeciwko obostrzeniom epidemicznym w Ukrainie.

W wyniku nacisków opinii publicznej zespół zmienił zarówno słowa do „Noise” jak i teledysk. W treści nie ma już nawiązań do legalizacji marihuany, a nowy klip jest przede wszystkim kręcony w innym miejscu.

Teraz jego akcja dzieje się w lesie, w domyśle w pobliżu czarnobylskiej elektrowni atomowej, ponieważ klip zawiera filmowe przebitki z jej okolic. Członkowie zespołu przyjeżdżają do lasu steampunkową ciężarówką i zaczynają śpiewać. Z zarośli wychodzą do nich ludzie w kombinezonach medycznych. Zaczynają tańczyć wokół nich, a następnie zdejmują kombinezony medyczne i przebierają się w kolorowe stroje.

Przypomnijmy, że Konkurs Piosenki Eurowizja 2021 odbędzie się w maju. Zespół Go-A miał wystąpić na Eurowizji w 2020 roku z piosenką „Nightingale”, ale wtedy konkurs został odwołany z powodu pandemii koronawirusa.

źródło: BBC Ukraine

Fot. Zrzut ekranu z YouTube.com / UA:Перший

One thought on “Zespół Go_A po wcześniejszych kontrowersjach pokazał nową wersję piosenki na Eurowizję

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Next Post

Duma zmieniła przepisy dot. odpowiedzialności za korupcję służb bezpieczeństwa

śr. mar 10 , 2021
Duma Państwowa przyjęła już w pierwszym czytaniu projekt nowelizacji ustawy, który dotyczy zakresu odpowiedzialności za przestępstwa korupcyjne.  Wprowadzone zmiany dotyczą przede wszystkim funkcjonariuszy i funkcjonariuszy bezpieczeństwa, a ich inicjatorem był rząd. W ich myśl osoba fizyczna jest zwolniona z odpowiedzialności za przestępstwa korupcyjne „w przypadku uznania nieprzestrzegania ograniczeń i zakazów, wymogów […]