Eurowizja 2021. Bukmacherzy dają promyk nadziei reprezentantce Rosji

Według brytyjskich bukmacherów reprezentująca Rosję piosenkarka Maniża dotrze do finału międzynarodowego Konkursu Piosenki Eurowizja 2021, który w tym roku odbywa się w Holandii.

Zakłady na Maniżę na to, że pokona etap półfinałowy, obstawiane są w stosunku 1/20 według danych bukmacherskich z William Hill. To piąty wynik, co oznacza, że ​​szanse rosyjskiej wykonawczyni na finał szacowane są na 95 proc. 

Wśród uczestników pierwszego półfinału, w którym zapowiadana jest Maniża, większe szanse na wejście do finałowej części konkursu mają tylko wykonawcy z Malty, Cypru, Ukrainy i Litwy. Według Williama Hilla towarzyszyć im będą przedstawiciele Szwecji, Norwegii, Chorwacji, Belgii i Izraela.

Zobacz także: Europa Wschodnia na Eurowizji: muzyczne święto w cieniu sporów polityczno-społecznych

Z drugiego półfinału największe szanse na awans do finału mają wykonawcy z Islandii, Bułgarii, Szwajcarii, Finlandii, Grecji, Serbii, Portugalii, San Marino, Danii i Mołdawii.

Przypomnijmy, że Maniża Sangin wygrała marcowe eliminacje do Eurowizji otrzymując prawie 39,7 proc. głosów. Choć utwór ,”Russian Woman” ma wszelkie zadatki na to, aby zdobyć serca jurorów i sympatyków konkursu z całej Europy, to jej wybór nie wszystkim przypadł do gustu.

Pochodząca z Tadżykistanu artystka jest znana ze swoich feministycznych poglądów, działalności na rzecz uchodźców wojennych, ofiar przemocy domowej oraz społeczności LGBT, co niewątpliwie odzwierciedla zarówno jej dotychczasowa twórczość, jak i sama konkursowa piosenka.

Maniża umiejętnie łączy hip hop i folk, a sądząc po pełnym ekspresji i temperamentu występie podczas eliminacji, można spodziewać się jeszcze większego widowiska na głównym wydarzeniu.

Finał Konkursu Piosenki Eurowizja 2021 rozgrywany będzie między 18 a 22 maja w Rotterdamie.

Źródło: TASS

Zdjęcie: Instagram.com / manizha

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Next Post

Sprawa TUT.BY - zablokowano największy niezależny portal Białorusi

wt Maj 18 , 2021
Portal TUT.BY, największe, niezależne medium internetowe w Białorusi, jest niedostępny w kraju i za granicą. W mieszkaniach dziennikarzy odbywają się przeszukania. Część redakcji już została zatrzymana. Co wiadomo? Od około godziny 11:30 nie działa strona portalu tut.by, największego niezależnego portalu w Białorusi. Domenę zablokowano na wniosek Ministerstwa Informacji i Prokuratury […]