Powstanie film o procesie w Norymberdze. W rolę naczelnego prokuratora ZSRR wcieli się Siergiej Bezrukow

Aktor Siergiej Bezrukow zagra naczelnego prokuratora ZSRR na procesach norymberskich w pełnym akcji filmie „Norymberga” w reżyserii Nikołaja Lebiediewa.

„W filmie Norymberga wystąpi wielu zagranicznych aktorów z USA, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Czech, Francji, Belgii, Austrii, Danii i innych krajów. Rolę Romana Rudenko, który był głównym oskarżycielem na procesie z ZSRR, zagra Siergiej Bezrukow” – czytamy w komunikacie opublikowanym przez producenta filmu, Mosfilm.

W filmie zobaczymy takie gwiazdy rosyjskiego kina jak: Jewgienij Mironow, Aleksiej Bardukow i Igor Petrenko. Pierwszy etap zdjęć odbył się w Czechach wiosną, obecnie ekipa filmowa pracuje w Moskwie w studiu Mosfilm. 

W jednym z pawilonów zbudowano dokładną kopię legendarnej „Hali 600” Norymberskiego Pałacu Sprawiedliwości, gdzie w latach 1945-1946 odbywały się posiedzenia Międzynarodowego Trybunału Wojskowego. 

Scenariusz „Norymbergi” został napisany na podstawie powieści „Na wieki wieków” prawnika i historyka Aleksandra Zwiagincewa, który poświęcił ponad 40 lat na badanie procesów norymberskich. 

– Być może głównym odkryciem w pracy nad filmem było dla mnie zrozumienie, że na początku procesu wszyscy sojusznicy – ZSRR, USA, Wielka Brytania, Francja – byli razem i naprawdę się wspierali. I naprawdę chcę, by ten temat w naszym filmie w pełni wybrzmiał, bo lepiej być razem, a nie osobno, nawet w sytuacjach konfliktowych lepiej wspólnie szukać rozwiązań, a nie organizować kłótnie. To dziś szczególnie ważne, kiedy stosunki międzynarodowe bardzo się pogorszyły – powiedział dyrektor projektu Nikołaj Lebiediew.

Z Moskwy filmowcy udadzą się na dalsze zdjęcia do Niemiec i Belgii.

Źródło: Mosfilm

Zdjęcie: zrzut ekranu z YouTube.com / Вечерний Ургант

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Next Post

Sprzeczka zakończona bójką podczas obrad Rady Najwyższej Ukrainy

czw Cze 17 , 2021
W czwartek (17 czerwca) podczas obrad Rady Najwyższej Ukrainy doszło do niecodziennej sytuacji. Deputowani wdali się w utarczkę słowną, która zakończyła się rękoczynami na sali obrad. Szef komitetu ds. polityki humanitarnej i informacyjnej Mykyta Poturajew podczas czwartkowego posiedzenia Rady Najwyższej Ukrainy powiedział z mównicy pod adresem prorosyjskiej Opozycyjnej Platformy – […]