Azerbejdżan poinformował o 550 zabitych ormiańskich żołnierzach.

1

Ministerstwo Obrony Azerbejdżanu poinformowało o ponad 550 ofiarach wśród żołnierzy po stronie ormiańskiej w trwającym od wczoraj konflikcie w Górskim Karabachu. Strona ormiańska wcześniej informowała o 16 zabitych i 200 rannych.

Baku nie wskazało równocześnie liczby ofiar po swojej stronie, podobnie jak nie podało informacji o stratach w sprzęcie. Wczoraj źródła ormiańskie informowały o zestrzeleniu co najmniej jednego azerbejdżańskiego śmigłowca oraz około 200 ofiarach po stronie Azerbejdżanu.

Trump i Biden skomentowali wydarzenia w Karabachu

Obydwaj kandydaci w zbliżających się wyborach prezydenckich w USA odnieśli się do działań zbrojnych w Karabachu. Prezydent Trump stwierdził podczas briefingu w Białym Domu, że USA mają dobre relacje z państwami w regionie i USA zobaczą, co mogą zrobić, aby powstrzymać działania zbrojne.

Oświadczenie Joe Bidena zostało opublikowane na stronie internetowej jego sztabu. Czytamy w nim, że Rosja powinna zaprzestać cynicznego zbrojenia obydwu stron konfliktu. Demokrata uznał, że administracja Trumpa powinna skupić się działaniach dyplomatycznych wspólnie z OBWE.

Fot. Ministerstwo Obrony Armenii (Youtube). https://www.youtube.com/watch?v=BzGK-2vtv2s

One thought on “Azerbejdżan poinformował o 550 zabitych ormiańskich żołnierzach.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Next Post

Macron i Cichanouska rozmawiali w Wilnie o możliwości powtórnych wyborów w Białorusi

wt Wrz 29 , 2020
Prezydent Francji Emmanuel Macron i Swiatłana Cichanouska rozmawiali o możliwości organizacji powtórnych wyborów prezydenckich w Białorusi przy pośrednictwie Francji. Celem Swiatłany Cichanouskiej jest organizacja nowych wyborów prezydenckich w Białorusi w perspektywie roku. Chce prosić o wsparcie Unii Europejskiej w rozwiązaniu kryzysu w kraju. Bardzo ważnym jest, aby państwa europejskie nie […]
Prezydent Francji Emmanuel Macron