Zełenski – Awakow ma doprowadzić sprawę Szeremeta do końca

Prezydent Ukrainy stwierdził, że szef MSW Arsen Awakow powinien doprowadzić do końca sprawę zabójstwa Pawła Szeremeta – donosi Ukraińska Prawda.

„Uważam, że powinien on zakończyć sprawę Szeremeta. Dla społeczeństwa on jest udziałowcem tej sytuacji, powinien doprowadzić ją do końca” – powiedział prezydent dziennikarzom na spotkaniu w rezydencji Zalissia.

Zełenski powiedział, że rozumie, co spowodowało strajk i żądanie dymisji Awakowa. Stwierdził jednak, że jeżeli ktoś weźmie się za „realnie sensacyjną i głośną sprawę” to powinien ją zakończyć, a nie rzucać w pół drogi.

Arsen Awakow na spotkaniu z dziennikarzami mówił niedawno o dwóch sprawach kryminalnych. Jedną był zamach na dziennikarza Pawła Szeremeta, którego samochód został wysadzony w powietrze w Kijowie 20 lipca 2016 roku. Drugą jest głośna sprawa gwałtu na posterunku policji w Kaharłyku.

Z powodu tej drugiej sytuacji partia Gołos domaga się dymisji ministra spraw wewnętrznych oraz szefa Narodowej Policji Ihora Klymenka.

Źródło: Ukraińska Prawda

Foto: Oficjalna strona prezydenta Ukrainy (CC 4.0.)

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Next Post

Hanna Kanapacka ostro o Babaryce. Babaryka odpowiada

pon Cze 8 , 2020
Opozycyjna kandydatka na prezydenta Białorusi Hanna Kanapacka porównała swojego konkurenta Wiktara Babarykę do pedofila, który nie powinien być kierownikiem przedszkola. Na słowa swojej konkurentki Wiktar Babaryka odpowiedział jedynie „Boże przebacz”. Kanapacka stwierdziła w wywiadzie, że manager Gazpromu nie może być prezydentem kraju, tak samo jak pedofil nie może być kierownikiem […]
Hanna Kanapacka w rozmowie z Biełsatem porównała Wiktara Babrykę do pedofila