W przyszłym roku ukraiński rząd planuje podnieść płacę minimalną do 7700 hrywien

Ministerstwo Finansów przewiduje, że w 2022 r. płaca minimalna na Ukrainie wzrośnie do 7700 hrywien. Teraz jest to 6000 hrywien.

Poinformował o tym minister finansów Serhij Marczenko, zapewniając równocześnie, że wzrost inflacji w kraju nie powinien przekroczyć 2%. W kolejnych latach

Dodaje, że spodziewany jest także wzrost emerytur.

„Będzie to priorytetem i zostanie już określone przy tworzeniu budżetu na lata 2022-2024. Są pieniądze na zwiększenie tych dopłat” – podkreślił minister.

Należy pamiętać, że kwota jednolitej składki na ubezpieczenie społeczne, którą płacą indywidualni przedsiębiorcy, wynosi 22% płacy minimalnej. W związku z tym, jeśli zostanie podniesiony do 7700 UAH, kwota tego podatku wyniesie 1694 UAH.

Źródło: Економічна Правда 

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Next Post

Telegram liderem pobrań wśród aplikacji w Rosji

pon Lip 19 , 2021
Rosjanie doceniają dzieło twórcy sieci VKontakte i masowo pobierają Telegram. W Q2 2021 komunikator był najczęściej pobieraną w Rosji aplikacją. W drugim kwartale 2021 roku komunikator wysunął się na pierwsze miejsce pod względem liczby pobrań na rosyjskie smartfony. Wyprzedził sieć społecznościową TikTok, która spadła na drugie miejsce pod względem liczby […]