Ukraińska policja zatrzymała grupę 4 zabójców w Odessie

Grupa zabójców została zatrzymana za zamach na obywatela Czarnogóry, który został przeprowadzony w Kijowie. Mężczyzna z ciężkimi obrażeniami trafił do szpitala.

Zatrzymani są obywatelami Czarnogóry, Macedonii i Serbii. Jeden z nich był poszukiwany międzynarodowym listem gończym za zabójstwo na zlecenie. Według ustaleń policji na Ukrainę trafili na początku maja, organizując od tamtego czasu zamach, zdobywając broń i lokalizując ofiarę oraz jego rodzinę.

Po dokonanym zamachu celem grupy była ucieczka z terytorium Ukrainy przez granicę z Mołdawią. W zatrzymaniu grupy wzięli udział członkowie oddziału specjalnego policji КОРД. Zatrzymani stawiali opór podczas operacji zatrzymania.

Narkotykowe porachunki bałkańskich grup

Okazało się, że ofiara zabójców jest jednym z liderów kartelu narkotykowego operującego na terytorium całej Europy. Mężczyzna był poszukiwany międzynarodowym listem gończym.

Jako potencjalne motywy zamachu policja przedstawiła walki między poszczególnymi klanami przestępczymi na Bałkanach o kontrolę nad szlakami przerzutu narkotyków do Europy.

Wideo z akcji zatrzymania grupy zabójców koło Odessy

Źródło i zdjęcie: Oficjalna strona Narodowej Policji Ukrainy

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Next Post

Achmetow, Pinczuk i Poroszenko najbogatszymi Ukraińcami

pt Maj 29 , 2020
Forbes opublikował listę najbogatszych Ukraińców. Na jej czele znaleźli się oligarchowie Rinat Achmetow, Wiktor Pinczuk i były prezydent Petro Poroszenko. Majątek najbogatszego obywatela Ukrainy Rinata Achmetowa został oszacowany na 2,8 mld USD. Achmetow pochodzi z Doniecka, jest m.in. właścicielem klubu piłkarskiego Szachtar Donieck. Swój majątek opiera na przemyśle górniczo-hutniczym. Achmetow […]
Achmetow Pinczuk i Poroszenko na szczycie listy najbogatszych Ukraińców