„Ukraina zostanie członkiem NATO”

1

Zastępca sekretarza generalnego NATO Mircea Geoana oświadczył, że Ukraina i Gruzja będą członkami Sojuszu.

O tym przedstawiciel NATO poinformował podczas swojego wystąpienia na szczycie założycielskim Platformy Krymskiej w Kijowie, który się odbył w poniedziałek 23 sierpnia.

„Potwierdzamy decyzję szczytu w Bukareszcie, że Ukraina i Gruzja staną się członkami NATO” – powiedział Mircea Geoana.

Czytaj również: Zełenski dziękuje NATO za deklarację, że Ukraina zostanie członkinią NATO. Jest jedno ale…

„NATO potępia i nigdy nie uzna nielegalnej aneksji półwyspu Krymskiego. Ten półwysep  to terytorium Ukrainy. Wzywamy Rosję do przywrócenia Ukrainie kontroli nad półwyspem” – podsumował zastępca sekretarza generalnego.

Przedstawiciel NATO przypomniał na szczycie, że Sojusz konsekwentnie wspiera suwerenność państwową i integralność terytorialną Ukrainy, co potwierdził czerwcowy szczyt NATO.

23 sierpnia w Kijowie odbył się pierwszy szczyt inauguracyjny Platformy Krymskiej, który oficjalnie rozpoczyna prace pierwszego formatu międzynarodowego w kwestii deokupacji Krymu. W szczycie wzięli udział przedstawiciele 46 państw i organizacji międzynarodowych.

Źródło: radiosvoboda.org

One thought on “„Ukraina zostanie członkiem NATO”

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Next Post

Rosja rozbudowuje flotę okrętów podwodnych

wt. sierpień 24 , 2021
23 sierpnia prezydent Rosji Władimir Putin w reżimie wideokonferencji wziął udział w ceremonii położenia stępki nowych okrętów wojennych rosyjskiej marynarki. Każdy z okrętów atomowych będzie wyposażony w 16 międzykontynentalnych rakiet balistycznych „Buława”. Rosyjską flotę zasilą dwa atomowe podwodne krążowniki projektu 955A Borei-A (Kniaź Potiomkin i Dymitr Doński), dwa duże spalinowe […]
Władimir Putin wziął udział w ceremonii położenia stępki pod nowe okręty podwodne dla rosyjskiej marynarki