SBU i CBŚ rozbiła siatkę producentów amfetaminy

Służba Bezpieczeństwa Ukrainy i Centralne Biuro Śledcze Policji we wspólnej akcji zlikwidowało grupę przestępczą zajmującą się produkcją i sprzedażą amfetaminy.

Organizatorami grupy było 5 mieszkańców okręgu Iwano-Frankowskiego w Ukrainie. Jeden z członków grupy koordynował jej działalność zza krat, gdyż odbywa obecnie karę za gwałt i handel narkotykami. Amfetamina produkowana była w dwóch laboratoriach w obwodzie.

Wspólna akcja SBU i CBŚ pozwoliła robić siatkę producentów amfetaminy

Składniki wykorzystywane do produkcji narkotyku sprowadzane były z Unii Europejskiej przez granicę z Polską. SBU wraz z partnerami zagranicznymi udokumentowała przemyt 50 litrów nitroetanu przez polsko-ukraińską granicę.

Co tydzień do obrotu wprowadzano amfetaminę o wartości 4 mln hrywien (ok. 540 tys. PLN), pozyskując do 10 kilogramów narkotyku. Laboratoria funkcjonowały od marca 2021 roku. Narkotyk był dystrybuowany pocztą po całej Ukrainie, a sprzedaż koordynowano przez specjalne kanały w Telegramie.

Grupa z obwodu Iwano-Frankowskiego działała od marca 2021

4 członków grupy zostało zatrzymanych na gorącym uczynku podczas przygotowywania kolejnej partii narkotyku. Wraz z nimi SBU zarekwirowała również ponad 12 litrów amfetaminy w stanie gotowym do sprzedaży, 35 litrów nitroetanu i prawie 500 litrów odczynników chemicznych. Całościowa wartość skonfiskowanego towaru sięga 2 mln UAH (ok. 270 tys. PLN).

Fot. Służba Bezpieczeństwa Ukrainy

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Next Post

Łukaszenka ogłosił nowe święto na Białorusi. Uczci atak ZSRR na Polskę

wt Cze 8 , 2021
Dzień Jedności Narodowej, to nowe święto, które ustanowił w poniedziałek dekretem prezydent Białorusi, Aleksandr Łukaszenka. Będzie ono obchodzone 17 września i uczci ono… atak ZSRR na Polskę. Dzień Jedności Narodowej nie będzie dniem wolnym od pracy, ale upamiętni, zdaniem Aleksandra Łukaszenki, ważną datę w dziejach Białorusi 17 września 1939 roku […]