Powodzie w zachodniej części Ukrainy. Ponad 500 budynków pod wodą.

1

W zachodniej części Ukrainy powodzie i podtopienia dotknęły już 70 miejscowości. Państwowa służba ds. sytuacji nadzwyczajnych walczy ze skutkami żywiołu.

Według informacji służb w 70 miejscowościach podtopieniu uległo 550 budynków, zalało 831 piwnic, 1898 działek, a także zniszczono 150 km dróg i 83 mosty. Uszkodzeniu uległo 582 kilometry dróg i dalsze 220 mostów.

Uratowano, ewakuowano i przesiedlono od początku działań łącznie 2523 osoby. Wypompowano ponad 183 tys m3 wody.

Przyczyną powodzi są intensywne deszcze, które od kilku dni nawiedzają zachodnie okręgi Ukrainy. Do podtopień doszło na terenach okręgów lwowskiego, tarnopolskiego, iwano-frankiwskiego, zakarpackiego i czernichowskiego. Wsparcie dla poszkodowanych obiecały już Unia Europejska, USA, Izrael oraz Mołdowa.

Według premiera Denisa Szmigala w najbliższych dniach deszcze powinny przestać padać i będzie można przystąpić do pełnego szacowania strat.

Źródło: Unian

Fot. Pixabay

One thought on “Powodzie w zachodniej części Ukrainy. Ponad 500 budynków pod wodą.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Next Post

Babaryka zyskał nietypowego sojusznika. Elijah Wood wsparł zatrzymanego Wiktara i jego syna.

wt Lip 7 , 2020
Zatrzymanego na Białorusi kandydata na prezydenta Wiktara Babarykę i jego syna wsparł aktor Elijah Wood, znany przede wszystkim z roli hobbita Froda Bagginsa z Władcy Pierścieni. O sprawie poinformował portal Biełsat. Wypowiedź aktora została opublikowana na kanale partnerki Eduarda Babaryki, zatrzymanego wraz z ojcem. Aktor powiedział, że jego przyjaciele w […]
Elijah Wood wsparł zatrzymanego Wiktara Babarykę i jego syna