Pięć krajów przystąpiło do decyzji UE o przedłużeniu sankcji za aneksję Krymu

Norwegia, Macedonia Północna, Albania, Ukraina i Gruzja przystąpiły do ​​decyzji Unii Europejskiej o przedłużeniu sankcji wobec Rosji nałożonych przez aneksję Krymu.

Oświadczenie zostało opublikowane na stronie Rady UE 27 lipca.

W oświadczeniu stwierdzono, że Unia Europejska „odnotowuje to zobowiązanie i przyjmuje je z zadowoleniem”.

Kreml nie skomentował jeszcze oświadczenia. Wcześniej jednak rosyjski minister spraw zagranicznych Siergiej Ławrow nazwał praktykę nakładania sankcji na swój kraj, rosyjskich polityków i firmy po aneksji Krymu „zaraźliwymi” i obwinił Stany Zjednoczone.

Ławrow przyznał też, że stosunki między Rosją a Unią Europejską zostały zniszczone przez wydarzenia na Ukrainie i na Krymie.

W listopadzie 2020 r. rosyjski minister spraw zagranicznych stwierdził, że Zachód „przełamuje gniew”, nakładając sankcje za aneksję Krymu.

21 czerwca Rada Unii Europejskiej przedłużyła o kolejny rok pakiet sankcji nałożonych na Rosję za okupację i aneksję ukraińskiego półwyspu Krym.

Po aneksji Krymu i Sewastopola w czerwcu 2014 r. UE nałożyła środki ograniczające na firmy i osoby fizyczne. Sankcje obejmują import z Krymu lub Sewastopola do UE, inwestycje na Krymie lub Sewastopolu oraz usługi turystyczne w tych okupowanych regionach.

„Krymski pakiet” sankcji wpisuje się w politykę nieuznawania nielegalnej aneksji Krymu przez Rosję, jest kontynuowana co roku, listy sankcjonowanych osób i firm są dostosowywane w zależności od zmieniającej się sytuacji.

Źródło: radiosvoboda.ua

One thought on “Pięć krajów przystąpiło do decyzji UE o przedłużeniu sankcji za aneksję Krymu

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Next Post

Zełenski obiecał pomoc finansową dla 150 000 dzieci przed rozpoczęciem roku szkolnego. Kto otrzyma środki pieniężne?

śr. lipiec 28 , 2021
Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski zapowiedział jednorazową pomoc finansową dla dzieci z rodzin wielodzietnych o niskich dochodach. Głowa państwa zapewnia, że ​​środki zostaną rozdysponowane w sierpniu. Zełenski powiedział, że Gabinet Ministrów powinien wkrótce opracować mechanizm, dzięki któremu płatności będą przekazywane dzieciom. Na realizację inicjatywy prezydenta przeznaczono ok. 300 mln hrywien (ok. […]